مدال قوي ترين مرد جهان بر سينه احمدي نژاد

مدال قوي ترين مرد جهان بر سينه احمدي نژاد

 نمايش توانمنديهاي هلال احمر با حضور رييس جمهور با حاشيه هاي جالب توجهي همراه بود از جمله آنها مي توان به اهداي مدال قوي ترين مرد جهان به محمود احمدي نژاد ياد كرد.
 
 

به گزارش خبرنگار سياسي ايرنا، اين تصوير قبل از ظهر در قاب دوربين عكاسان و تصويربرداران ماندگار شد كه بهداد سليمي قهرمان وزنه برداري جهان كه عنوان قوي ترين مرد دنيا را به كشورمان بازگردانده، مدال هاي خود را به رييس جمهور تقديم كرد.


* زماني كه فرزاد جمشيدي، مجري سيما كه سحرهاي ماه مبارك رمضان ميهمان خانه هاي ايراني هاست گفت كه سليمي مدال سه تن ديگر از قهرمانان بين المللي عضو جمعيت هلال احمر را نيز تقديم دكتر احمدي نژاد مي كند سروكله حسين رضازاده سرپرست فعلي فدراسيون وزنه برداري نيز پيدا شد و بر شور و هيجان مراسم افزود.


* تقديم مدالهاي جهاني ورزشكاران به احمدي نژاد با تشويق هاي مكرر حدود 12 هزار تن از اعضاي جمعيت هلال احمر كه از سراسر كشور خود را به تهران رسانده بودند همراه بود.


*رييس جمهور در بخشي از اين مراسم لباس امدادگر سازمان امداد و نجات جمعيت هلال احمر را پوشيد. احمدي نژاد در سخنان خود اظهار داشت: افتخار مي كنم و خدا را سپاسگزارم كه توفيق پوشيدن لباس امدادگري را به خادم كوچك ملت عنايت كرد. اين اقدام رييس جمهور با شعار 'زنده باد ايران' از سوي حضار مورد تشويق و حمايت قرار گرفت.


* در محوطه ورزشگاه آزادي تعدادي خودرو به عنوان نمونه اي از 710 دستگاه خودروي صفر كيلومتر امدادي در رسته هاي مختلف امداد و نجات نظير رهاساز، هيدروليك، آمبولانس، نفربر در شرايط سيلاب و كوهستان و ... در معرض ديد مقام ارشد اجرايي قرار گرفته بود.


* نمايش توانمنديهاي جديد جمعيت هلال احمر به بعد سخت افزاري و نمايش تجهيزات و خودروهاي جديد محدود نشد و حركتها و برنامه هاي داخل سالن 12 هزار نفري آزادي از آن حكايت داشت كه هلال احمر در شرايط آرماني براي امدادرساني و خدمت بي منت به ملت است.


* انسانيت، خدمت داوطلبي، بي طرفي، بي غرضي و ... از جمله شعارهاي هلال احمر بود كه در كنار شعار مراسم امروز ' آمادگي مضاعف براي مهرورزي' بر روي پلاكاردها خودنمايي مي‌كرد.


* فرزاد جمشيدي ، مجري برنامه در آغاز سخن خويش با اشاره به مسابقه فوتبال در هفته هاي گذشته با حضور روساي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري بوليوي، مي گفت:‌ در آن مراسم به تيم مقابل مي گفتيم مواظب باشيد از ايران گل نخوريد چون بازيكن و قهرماني دارند به نام 'محمود احمدي نژاد'.


* ' من كه يك مربي پيشاهنگ هلال احمر هستم در پيشگاه الهي سوگند ياد مي كنم كه تا جان در بدن دارم ....' مطلع سوگند مربيان پيشاهنگ اين جمعيت بودند كه در حضور رييس جمهور مراسم تحليف خود را به جاي آوردند. دكتر احمدي نژاد نشان پيشاهنگي كه متشكل از پارچه اي سرخ رنگ بود را به طور نمادين بر گردن يكي از مربيان پيشاهنگ انداخت. با اين اقدام رييس جمهور، مربيان پيشاهنگ حاضر در سالن كه با رنگ خاص پوشش متمايز از بقيه اعضاي هلال احمر بودند نيز اين نشان را به دوش يكديگر مي انداختند كه حضور يك روحاني در ميان آنها جلب توجه مي كرد.


مربيان پيشاهنگ در اين مراسم سوگند خوردند كه با تاسي از حضرت علي اكبر(ع) و شهداي سرافراز وطن، وظيفه خويش را در قبال رهبر و ميهن اسلامي به نيكي ادا كنند.


* در جريان اين مراسم نتايج يك نظرسنجي اعلام شد كه بر اساس آن 62 درصد مردم كشور نام هلال احمر را با 'امنيت و آرامش' قرين مي دانند و ساير افراد نيز از اين جمعيت عباراتي نظير خروج از بحران و امداد به موقع را در ذهن دارند.


* مگر مي شود از هلال احمر اسم آورد و نام 'بم' و فداكاريهاي اعضاي اين جمعيت را از خاطر برد؟ نمايش كليپ از حضور امدادگران ايراني در پاكستان بخش ديگري از اين مراسم بود.


* مجري برنامه با اشاره به حضور يك سگ زنده ياب در ميان هفت قلاده سگ حاضر در سالن مراسم در جريان امداد رساني به مردم زلزله زده بم گفت: اين سگها در ايران تربيت شده اند و در مدت يك و نيم تا دو سال آموزش آنها از خارج كشور كپي برداري نشده است. در اين ميان آماري اعلام مي شود مبني بر اين كه سگهاي زنده ياب جان 76 هموطن را در زلزله بم نجات دادند و اين زماني بود كه سه سگ زنده ياب، سه مصدوم پنهان شده در سالن محل مراسم را با سرعت پيدا كردند. پرش سگ هاي جستجوگر از حلقه وسط ميدان جمعيت را به هيجان آورد و در اين ميان دست دادن يك سگ با مربي خود جالب توجه بود.


* يكي از هيجان انگيزترين بخش هاي برنامه در راه بود. زنان ايلامي عضو هلال احمر از سقف سالن عمليات ويژه راپل فضايي را انجام دادند و در حالي كه از طناب فرود مي آمدند پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران و هلال احمر را به اهتزاز در‌ مي‌آوردند. در پايان اين بخش تكه هاي كاغذي كه بر روي آنها نوشته شده بود: 'ايلام مهد مقاومت' در فضاي سالن باريدن گرفت و يادآور حماسه هاي مردم اين استان غربي كشور در جنگ تحميلي بود.


* سخنراني ابوالحسن فقيه، رييس جمعيت هلال احمر كه به پايان رسيد، مادر شهيده شهناز حاج كوشا را ديديم كه از شهداي زن جمعيت بود و امروز به نمايندگي از اين شهيد والامقام، مادر وي از سوي رييس جمهور مورد تجليل قرار گرفت. دو فرزند ديگر اين مادر عالي مقام نيز به فيض شهادت رسيده اند.


* در ادامه اولين جانباز امدادگر زن هلال احمر و نيز پدر و مادر اميرصالحي، راننده آمبولانسي كه 20 ارديبهشت 88 در سانحه اي حين ماموريت ديده از جهان فروبست از رييس جمهور لوح تقدير گرفتند. همچنين سه تن از امدادگران ايراني مشاركت كننده در كمك به مردم پاكستان نيز تجليل شدند.


* جوانان عضو جمعيت هلال احمر به سرعت سالن را ترك كردند كه گوشي تلفن همراه خود را كه در ورودي سالن تحويل داده بودند پس بگيرند، آخر رييس جمهور براي آنها پيامك فرستاده است ... با اين پيامك دكتر احمدي نژاد، شبكه سراسري فرهنگي پيام كوتاه جوانان هلال احمر افتتاح شد. يك ميليون عضو سازمان جوانان هلال احمر مخاطب اين پيام بودند.