قیمت مصوب بلیت هواپیما در ایام اربعین ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان

قيمت مصوب بليت هواپيما در ايام اربعين ۲ ميليون و ۲۰۰ هزار تومان

معاون وزير صنعت،قيمت بليت رفت و برگشت هواپيما به مقصد عراق در ايام اربعين را ۲ميليون و۲۰۰هزار تومان اعلام کرد و با بيان اينکه اين نرخها از ۲۰مهر اجرايي مي‌شود،گفت: مردم تخلفات را گزارش کنند.
عباس تابش در پاسخ به پرسشي مبني بر اينکه برخي آژانس‌هاي مسافرتي قيمت بليت هواپيما به مقصد عراق را به مناسبت اربعين تا ۲ميليون و ۸۰۰ هزار تومان هم افزايش داده‌اند، گفت: قيمت رفت و برگشت بليت هواپيما براي هر نفر در عزيمت به عراق در ايام اربعين، ۲ ميليون و ۲۰۰ هزار تومان بوده و اين نرخ مصوبي است که دولت تعيين کرده است.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت افزود: برخي از سايت‌هاي خلافکار در جامعه متاسفانه بليت هواپيما را با نرخ‌هايي بالاتر از قيمت تعيين شده به فروش مي‌رسانند که به شدت با آنها برخورد مي‌شود؛ اين در حالي است که تاکنون ۲۵ سايت متخلف در فروش بليت هواپيماي اربعين را شناسايي و براي طي مراحل قانوني به تعزيرات معرفي کرده ايم تا با آنها برخورد شود.
وي تصريح کرد: اطلاعات مرتبط با قيمت بليت هواپيما در ايام اربعين بر روي سايت سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان قيد شده و مهم اين است که مردم بليت را با اين نرخ مصوب خريداري کنند؛ اين در حالي است که اگر تخلفي بر روي اين نرخ‌ها مشاهده مي‌کنند، حتما آن را گزارش دهند.
به گفته تابش، برخي از سايت ها، به صورت خلق‌الساعه امروز ايجاد مي‌شوند و با برقراري رابطه‌اي با نمايندگان فروش بليت هواپيما، قيمت بليت را بالاتر به مردم ارايه مي‌دهند. اما ما اصرارمان اين است که رسانه‌ها هم سايت‌هاي متخلف و مصاديق تخلف را اعلام کنند تا سازمان حمايت آنها را بررسي نمايد.
وي با تاکيد بر اينکه بازرسان نيز به صورت مرتب از آژانس‌ها بازرسي به عمل مي‌آورند، خاطرنشان کرد: قيمت مصوب بليت هواپيما براي يک طرف رفت يا برگشت يک ميليون و ۱۰۰ هزار تومان است و هيچ فردي نبايد از اين نرخ تخلف کند. 
رئيس سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان خاطرنشان کرد: بر اساس توافقات انجام شده، بليت حمل و نقل ريلي، جاده اي و هوايي بدون هيچگونه افزايش نرخي از ۲۰ مهرماه بايد به زائران اربعين ارايه شود.