دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

289 ميليارد تومان بودجه سال 89 سيستان و بلوچستان

 

خبرگزاري فارس: استاندار سيستان و بلوچستان گفت: در جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان 289 ميليارد تومان بودجه سال 89 اختصاص داده شد.

 


به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومي استانداري سيستان و بلوچستان، علي‌محمد آزاد در جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه سيستان و بلوچستان با تاكيد بر لزوم سرعت در اختصاص بودجه‌ها به منظور سرعت در انجام پروژه‌هاي عمراني، بر اتمام پروژهاي نيمه تمام در سال 89 تصريح كرد.
وي نظارت دائمي بر كيفيت انجام پروژهاي عمراني را از وظايف مديران برشمرد و برآورد صحيح ميزان هزينه پروژها را از سوي مشاوران تاكيد كرد.
استاندار سيستان و بلوچستان خواستار پيگيري مديران استاني از وزارتخانه‌هاي متبوع خود به منظور دريافت سهم اين استان از اعتبارات ملي شد.
معاون برنامه‌ريزي استانداري سيستان و بلوچستان نيز در اين جلسه گفت: توزيع اعتبارات به گونه‌اي انجام مي‌شود كه بين 14 شهرستان استان عدالت رعايت شده و پارامترهايي نظير وسعت، جمعيت و تعداد طرح‌هاي عمراني شهرها مدنظر قرار گيرد.
اسد‌الله اكبري خاطرنشان كرد: در اين جلسه 253 ميليارد تومان اعتبارات اختصاص يافته به استان بين دستگاه‌هاي اجرايي توزيع مي‌شود.
معاون برنامه‌ريزي استانداري سيستان و بلوچستان ادامه داد: اين ميزان اعتبار بين 19 فصل، 72 برنامه، 500 طرح و حدود 3 هزار پروژه تقسيم مي‌شود كه بيشترين اعتبار به فصل مسكن و شهرسازي با 26 درصد اعتبارات اختصاص يافته است.
وي رقم ابلاغي بودجه هزينه‌اي استان را 121 ميليارد تومان اعلام كرد كه شامل حقوق و مزاياي كاركنان دولتي و هزينه‌هاي جاري ادارات دولتي مي‌شود.
معاون برنامه‌ريزي استانداري سيستان و بلوچستان، اعتبارات اختصاص يافته به استان در پايان سال 88 را 335 ميليارد تومان اعلام كرد كه 64 درصد آن محقق شده است.
وي راهبردهاي اساسي بودجه سال 89 سيستان و بلوچستان را ارتقاي بهره‌وري همه عوامل نيروي كار، سرمايه و انرژي، تقويت زيرساخت‌ها، انضباط مالي و بودجه‌اي، كارآمدسازي نظام آموزشي، تقويت باورها و فرهنگ مبتني بر ارزش‌هاي اسلامي، كمك به تامين مسكن گروه‌هاي نيازمند و كم درآمد و ساماندهي پروژه‌هاي عمراني اعلام كرد.
نماينده مردم سيستان در مجلس شوراي اسلامي هم با اشاره به بودجه سال 89 سيستان و بلوچستان گفت: توجه و گرايش مركز نسبت به اين استان توجه مناسبي است و با وجود اينكه اعتبارات استاني محدود است بايد در راستاي تمركززدايي كار شود.
عباسعلي نورا با اشاره به عقب ماندگي اين استان از توسعه كلان افزود: با اعتبارات فعلي، توسعه متوازن استان همپاي كشور محقق نمي‌شود و مديران استان بايد تلاش كنند سهم استان از اعتبارات ملي و وزارتخانه‌اي افزايش يابد.
در اين جلسه، برخي از مديران استان درباره نحوه توزيع اعتبارات عمراني و جاري استان، نقطه نظرات خود را ارائه كردند.

تعداد بازديد:3167 آخرين تغييرات:89/03/30
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر