دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

وصیت نامه منتشر نشده صدام حسین

وصيت نامه منتشر نشده صدام حسين

وصيت‌نامه صدام حسين بنا بر اعلام يک منبع موثق در عشيره وي تحويل دختر بزرگ او رغد صدام شده بود.

 

 

وصيت‌نامه صدام حسين بنا بر اعلام يک منبع موثق در عشيره وي تحويل دختر بزرگ او رغد صدام شده بود. روزنامه القدس العربي براي اولين‌بار در تاريخ ۲۰/۱۰/۲۰۰۷ اين وصيت‌نامه را منتشر کرد.
دشمن تبر کينه را هميشه به عراق مي‌زند و تنها عراقي‌‌هايي که عشق وطن ندارند و قلب‌هايشان خالي از محبت و يا مملو از کينه اي است که کينه‌ورزان در ايران آن را پرکرده‌اند به دشمن پاسخ مثبت مي‌دهند
به‌گزارش پايگاه خبري ايران و اعراب، وصيت‌نامه ديکتاتور سابق عراق در تاريخ ۲۶ دسامبر يعني سه روز قبل از اعدام وي نگاشته شده و مخاطب آن عام و مردم عراق هستند. صدام از مردم کشور خود در اين وصيت‌نامه خواسته است تا بغض و کينه‌ را کنار گذشته و سعي در شناخت دشمن واقعي که به مردم خسارت وارد کرده داشته باشند.
او خطاب به مردم عراق ادامه داده است: شما در گذشته نزديک زير پرچم وطن به‌رنگ عراق بزرگ در عزت و امنيت زندگي
مي‌کرديد. اکنون دشمنان کشور شما اشغالگران و فارس‌ها هستند. اما صفاي وحدت شما است که مانع به بندکشيدنتان توسط دشمنان مي‌شود. دشمن تبر کينه را هميشه به عراق مي‌زند و تنها عراقي‌‌هايي که عشق وطن ندارند و قلب‌هايشان خالي از محبت و يا مملو از کينه اي است که کينه‌ورزان در ايران آن را پرکرده‌اند به دشمن پاسخ مثبت مي‌دهند.
وصيت‌نامه کوتاه صدام بيشتر جنبه شعاري و خطاب گونه دارد. او در روزهاي پايان عمر خويش و در اين وصيت‌نامه همچنان خود را در مقام رهبري فداکار مي‌بيند که جان خود را فدا کرده و “شهادت” در انتظار اوست. وي در اين وصيت‌نامه هنگامي که از دوران عزت و امنيت عراق نام مي‌برد به گذشته نزديک تاريخ عراق و مخصوصا کودتاي سفيد (به تعبير وي انقلاب شکوهمند۱۷ژوئيه) ۱۹۶۸ اشاره مي‌کند.
شما در گذشته نزديک زير پرچم وطن به‌رنگ عراق بزرگ در عزت و امنيت زندگي مي‌کرديد. اکنون دشمنان کشور شما اشغالگران و فارس‌ها هستند
در سال ۱۹۶۸يک کودتاي بدون خونريزي از طرف حزب بعث به رهبري «احمد حسن البکر»، رژيم عارف را سرنگون ساخت و با تشکيل يک شوراي فرماندهي انقلاب در تير ماه ۱۹۶۸ قدرت را در دست گرفت، حسن البکر رئيس جمهور شد ولي «صدام حسين» قدرت اصلي را در دست داشت، حسن البکر در ۱۹۷۹استعفاء داد و صدام حسين رئيس جمهور عراق شد.
 
 
تنظيم موسوي به نقل از جهان 
تعداد بازديد:19056 آخرين تغييرات:89/08/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر