دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

سلاحهاي پيشرفته در رزمايش همت مضاعف

سلاحهاي پيشرفته در رزمايش همت مضاعف

جانشين فرمانده مرزباني نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت: رادارها، دوربين هاي ديد در شب و حرارتي پيشرفته و سلاحهاي بي هوش كننده در رزمايش همت مضاعف آزمايش و استفاده مي شود.

 
 

 

 

 
 
سرتيپ 'احمد گراوند' روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اعزامي ايرنا به منطقه عملياتي رزمايش، اظهار داشت: در اين رزمايش از هواپيماهاي بدون سرنشين و شناسايي بهره گيري مي شود.

وي بيان كرد: رزمايش همت مضاعف به استعداد يك لشكر در گستره 1500 كيلومتر از منطقه مرزي ميرجاوه زاهدان با حضور نيروهاي مرزباني استانهاي جنوب شرق كشور از جمله خراسان رضوي، خراسان جنوبي و سيستان و بلوچستان به اجرا در آمده است.

جانشين فرمانده مرزباني نيروي انتظامي كشور گفت: مرزبانان نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران با همكاري سپاه پاسداران در مرزهاي شرقي و غربي و ارتش در مرزهاي جنوبي بطور كامل از مرزهاي ميهن اسلامي حفاظت و با هر گونه تردد غيرمجاز و مسلحانه قاطعانه برخورد مي كنند.

وي افزود: مرزباني از دو سال پيش براي كنترل مرزها از تجهيزات و فناوريهاي پيشرفته و روز دنيا استفاده مي كند و در اين رزمايش نيز رادار ديده باني در داخل اردوگاه نصب شده و بسياري از نقاط مرزي بوسيله آن كنترل مي شود.

او ادامه داد: نيروهاي مرزباني با استفاده از اين رادار اشراف كاملي بر مرز دارند و كوچكترين تحركات را كنترل مي كنند.

جانشين فرمانده مرزباني جمهوري اسلامي ايران گفت: به منظور كنترل بهتر و منسجم تر مرزها اقدامات بسيار خوبي انجام شده و با شدت ادامه دارد و تا رسيدن به نتيجه مطلوب و دلخواه زمان زيادي باقي نمانده است.

وي افزود: سلاح جديد بي هوش كننده براي نخستين بار وارد مرزباني شده و در اين رزمايش مورد آزمايش قرار مي گيرد.

گراوند اظهار داشت: تعدادي از شركتهاي داخلي در خواست همكاري در زمينه مين يابي، مين روبي و موادياب را كرده اند كه در حال بررسي است و تاكنون برخي تجهيزات نيز از آنها خريداري شده است.

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران با 15 كشور هم مرز است و 9 هزار كيلومتر مرز دارد كه در اين ميان در برخي مرزها از جمله مرزهاي مشترك با افغانستان، پاكستان و عراق به سبب اشراف نداشتن اين كشورها بر مرزهاي شان، مشكلاتي وجود دارد.
او ادامه داد: به همين علت مرزبانان جمهوري اسلامي ايران وظيفه كنترل مرزهاي خود و اين سه كشور همسايه را به صورت يك طرفه انجام مي دهند كه اميدواريم همسايگان ما توجه بيشتر و اقدامات مناسبي در اين زمينه انجام دهند.

جانشين فرمانده مرزباني نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت: به منظور انسداد و كنترل مرزها موانع فيزيكي از جمله كانال، خاكريز، ديوار بتني، سيم خاردار و غيره در مرزهاي شرقي كشور ايجاد شده است.

وي افزود: در برخي محدوده هاي مرزي، عوامل طبيعي از جمله وزش توفان و ورود شن هاي روان به داخل كانالها، مشكلاتي بوجود مي آورد كه بلافاصله براي ترميم و لايروبي آنها اقدام مي شود.

گراوند بيان كرد: خوشبختانه مسوولان كشور بويژه دست اندركار مسايل امنيتي و انتظامي توجه خاصي به مرز دارند و اعتبارات خوبي نيز براي انسداد و كنترل مرزها اختصاص مي دهند.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري جمهوري اسلامي به منطقه رزمايش همت مضاعف، اين رزمايش از روز شنبه به مدت سه روز در محدوده مرزي ميرجاوه ادامه دارد.

بخش ميرجاوه از توابع شهرستان زاهدان هم مرز با كشور پاكستان است.
  
تعداد بازديد:4637 آخرين تغييرات:89/08/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر