جمعه 17 مرداد 1399 - 17 ذي الحجه 1441 - 7 آگوست 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

آقا کریم دلایل خداحافظی را اعلام کرد

آقا کريم دلايل خداحافظي را اعلام کرد

کاپيتان پيشين پرسپوليس با بيان جملاتي چون احساس کردم به درد پرسپوليس نمي‌خورم.
 
کاپيتان پيشين پرسپوليس با بيان جملاتي چون احساس کردم به درد پرسپوليس نمي‌خورم، نه با کسي قهرم و نه مشکلي دارم، دايي گفت، بمان تا باهم تيم را بسازيم، هواداران بدانند بايد مي‌رفتم و توانايي‌ام از افرادي که الان در فوتبال هستند خيلي بيشتر است به تشريح دلايل خداحافظي‌اش پرداخت.
به گزارش مهر، کريم باقري در مورد خداحافظي خود از دنياي فوتبال گفت: من نمي دانم اين خصلت خوب من است يا بد. اما هر زمان احساس کردم به درد نمي‌خورم، سريع خود را از آن مجموعه جدا کردم. اين اواخر شرايط من در پرسپوليس به گونه‌‌اي بود که احساس کردم نمي توانم به پرسپوليس کمک کنم و در نهايت تصميم به جدايي گرفتم.
وي که دوشنبه شب در برنامه نود حضور داشت با تاکيد براينکه خودش تصميم به جدايي از تيم پرسپوليس گرفته و عوامل ديگري در اتخاذ اين تصميم دخيل نبوده است، افزود: از ابتداي فصل تا زماني که تصميم به جدايي گرفتم، فقط در دو بازي تراکتورسازي و شهرداري تبريز جز نفرات اصلي بودم و در ساير ديدارها روي نيمکت مي نشستم.
کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس در فصول گذشته ليگ برتر با پذيرش اين نکته که مربي در تيم تصميم گيرنده اصلي است، گفت: از ابتداي فصل در مورد خداحافظي من از فوتبال حرف زده مي شد تا اينکه يک ماه پيش اين موضوع بصورت رسمي در نشست خبري باشگاه اعلام شد. من در آن زمان با اين موضوع مخالفت کردم، چرا که آماده بودم و احساس مي کردم مي توانم براي تيم بازي کنم و کمک حال تيم باشم.
باقري افزود: تصميم من براي خداحافظي از فوتبال بسيار دشوار بود و دوست نداشتم از فوتبال کناره گيري کنم اما احساس کردم براي تيم مفيد نيستم و تصميم به جدايي از پرسپوليس گرفتم، که اگر مفيد بودم بازي مي کردم.
وي يادآور شد: از ابتداي فصل تا به امروز خيلي تلاش کردم که به تيم پرسپوليس کمک کنم. احساسم اين بود که مي توانم کمک کنم. امروز هم که خداحافظي کرده‌ام نه با کسي مشکلي دارم و نه قهر هستم.
کاپيتان پيشين تيم فوتبال پرسپوليس تاکيد کرد: از ابتداي فصل اين صحبت‌ها نبود. پيش از آغاز فصل اولين بازيکني بودم که به من پيشنهاد تمديد قرارداد شد اما آخرين نفري بودم که قراردادم را تمديد کردم! من پيش از آغاز تمرينات خيلي دوستانه به علي دايي گفتم اگر به من احتياج نداري بگو تا از تيم جدا شوم و اگر مرا نخواهيد اصلا ناراحت نمي شوم اما دايي گفت که مرا لازم دارد و تاکيد کرد بمانم تا باهم تيم را درست کنيم.
باقري در ادامه از هواداران پرسپوليس عذرخواهي کرد و گفت: هواداران بدانند تصميم به جدايي و خداحافظي از فوتبال برايم سخت بود و اميدوارم آنها مرا درک کنند. آنها بدانند در شرايط سختي بودم و بايد مي رفتم.
بازيکن پيشين تيم ملي فوتبال ايران با يادآوري اينکه به خاطر علي دايي به اين تيم بازگشته بود، گفت: هيچ وقت به نيمکت نشيني اعتراض نکرده‌ام. اين فصل مسابقه‌اي بود که من فقط چند دقيقه بازي کردم اما اعتراض نکردم.
کاپيتان تيم فوتبال پرسپوليس در فصل هفتم ليگ برتر که منجر به قهرماني اين تيم شد، خاطر نشان کرد: فصل گذشته که از ناحيه آشيل پا دچار آسيب ديدگي شده بود، آقاي کاشاني در اردوي دوبي پيشنهاد کرد، اگر نمي توانم به بازي ادامه دهم، برنامه خداحافظي من از فوتبال را ترتيب دهم اما با پيشنهاد ايشان مخالفت کرده و خودم را به ترکيب تيم رساندم و اتفاقا عملکرد خوبي هم داشتم. در فصل گذشته گل‌هاي حساسي زدم و پاس گل‌هاي زيادي دادم که همين مسئله باعث شد به من پيشنهاد تمديد قرارداد بدهند.
باقري در ادامه مدعي شد در شرايط بدني بسيار مطلوب است و مي تواند به مراتب بهتر از خيلي از بازيکناني که امروز در فوتبال ايران حضور دارند، بازي کند.
بازيکن پيشين تيم ملي فوتبال ايران همچنين در واکنش به اظهارات علي دايي که خداحافظي باقري را از دلايل ناکامي سرخپوشان در ديدارهاي اخير عنوان کرده بود، گفت: من اين موضوع را قبول ندارم. من که جز نفرات اصلي تيم نبودم که خداحافظي ام به تيم لطمه بزند. شايد منظور دايي اين بود که خداحافظي من از نظر روحي به تيم لطمه زده است. اگر اين فوتبال حرفهاي است که نبايد خداحافظي يک نفر در تيم تاثيرگذار باشد و اگر هم بازيکنان به وجود من عادت کرده بود، بايد ترک عادت کنند.
"من هيچ اختلافي با علي دايي نداشته و ندارم. ما دوستان صميمي هم بوده و مي مانيم." باقري با بيان اين دو جمله افزود: پس از خداحافظي از فوتبال هيچ تماسي با علي دايي نداشتم. در اين مدت البته ديدار و گفتگوهايي با آقاي کاشاني داشته‌ام. زماني هم که تصميم به خداحافظي گرفتم، اين تصميم را با بازيکنان قديمي تيم در ميان گذاشتم، چرا که آقاي کاشاني آن زمان مالزي بود.
وي تاکيد کرد: من از فوتبال خداحافظي کرده‌ام و ديگر به فوتبال باز نمي گردم، حتي اگر آقاي کاشاني و علي دايي از من بخواهند که به فوتبال بازگردم.
باقري احتمال حضورش در هيئت مديره باشگاه پرسپوليس را تاييد کرد و گفت: من مربيگري را دوست دارم اما بي ميل نيستم در رده‌هاي مديريتي در فوتبال باشم. چندي پيش نيز موضوع حضورم در هيئت مديره باشگاه پرسپوليس از سوي آقايان سعيدلو و کاشاني مطرح شد و اگر شرايط مهيا باشد به عضويت هيئت مديره باشگاه در مي آيم.
وي با بيان اينکه انتظار ندارد در تبريز خياباني به نامش گذاشته شود، از هواداران تراکتورسازي خواست در ديدار روز پنجشنبه مقابل پرسپوليس حرمت اين تيم و هوادارانش را نگاه دارند.
کاپيتان پيشين تيم فوتبال پرسپوليس با ابراز بي ميلي از برگزاري خداحافظي‌اش ياد کرد و در پاسخ به اين پرسش که "اگر زمان به عقب برگردد و تيم پرسپوليس قهرمان جام حذفي شود، آيا در آن زمان از فوتبال خداحافظي مي کنيد؟"، گفت: من در آن مقطع از فوتبال خداحافظي نمي کردم چرا که توانايي بازي را داشتم. الان هم مي توانم بازي کنم و توانايي‌ام از افرادي که الان در فوتبال هستند، خيلي بيشتر است.
کريم باقري در شرايطي بر خداحافظي اش از دنياي فوتبال تاکيد کرد که در نظرسنجي برنامه نود گزينه" باقري بايد تا پايان فصل صبر مي کرد" از دو گزينه " بايد زودتر خداحافظي مي کرد" و " به موقع خداحافظي کرد" درصد بيشتري را به خود اختصاص داد و مردم با راي بالاي خود از باقري خواستند تا پايان فصل بماند که کاپيتان سرخ ها اين درخواست را با پاسخ منفي اش جواب داد و تاکيد کرد ديگر برنمي گردد.
تنظيم براي تبيان: حسين محمدي 
تعداد بازديد:1440 آخرين تغييرات:89/09/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر