دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

24 درصد بیسوادی در استان

24 درصد بيسوادي در استان

مدير نهضت سوادآموزي سيستان و بلوچستان گفت: در زمان شروع سوادآموزي در استان 71 درصد جمعيت بي‌سواد بودند اما اكنون اين رقم به حدود 24 درصد كاهش يافته است.

 


محمدسنجراني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: اين كاهش با تلاش نهضت سوادآموزي، آموزش و پرورش، مسئولان استان و به ويژه آموزشياران نهضت سواد آموزي انجام شده است.

* اجراي طرح فرد به فرد براي ريشه‌كني بي‌سوادي در سيستان و بلوچستان

وي افزود: با توجه به كاهش قدرمطلق بي‌سوادي در سيستان و بلوچستان نهضت سوادآموزي براي با سوادكردن افراد بي‌سواد كه به صورت پراكنده در استان وجود دارند، طرح فرد به فرد را در دستور كار قرارداده، به طوري كه هر باسوادي كه توان تدريس داشته باشد مي‌تواند اعضاي خانواده خود و ساير افراد بي‌سواد را از طريق طرح فرد به فرد آموزش دهد.

مدير نهضت سوادآموزي سيستان و بلوچستان ادامه داد: نهضت سوادآموزي هزينه‌اي را در اين زمينه به ازاي هر نفر قبولي به افراد آموزش دهنده پرداخت مي‌كند.

* بانك اطلاعات افراد بي‌سواد در حال تكميل است

وي با اشاره به مشكلات آموزشياران نهضت سوادآموزي در سيستان و بلوچستان بيان كرد: چگونگي جذب سوادآموز يكي از مشكلات آموزشياران است كه در راستاي حل آن، بانك اطلاعات افراد بي سواد درحال تكميل است.

سنجراني تصريح كرد: به محض آماده و تكميل شدن اين بانك اطلاعاتي در جذب افراد بي سواد تسريع ايجاد مي‌شود.

* جشن پايان بي‌سوادي در تعداد روستاها سيستان و بلوچستان برگزار مي‌شود

مدير نهضت سوادآموزي سيستان و بلوچستان گفت: نهضت سواد آموزري سيستان و بلوچستان مصمم است در روستاهايي كه تا پايان سال درصد باسوادي آنها به 97 درصد برسد جشن شكرگزاري و پايان بي‌سوادي برگزاري كند.

سنجراني اضافه كرد: هم اكنون تعداد 3 هزار و 800 نفر آموزشيار براي آموزش بيش از 100 هزار سوادآموز در دوره‌هاي مقدماتي، تكميلي و پاياني در سيستان و بلوچستان مشغول فعاليت هستند.

تعداد بازديد:1285 آخرين تغييرات:89/10/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر