جمعه 4 خرداد 1397 - 9 رمضان 1439 - 25 مي 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

کوچک ترین نوزاد دنیا

کوچک ترين نوزاد دنيا

کوچکترين نوزاد دنيا، نوزاد نارسي است که پزشکان مي‌گويند کمتر از هر کودک ديگري در رحم مادرش زندگي کرده است. 
به گزارش آسوشيتدپرس، آميليا سونيا تايلور (AMILLIA SONJA TAYLOR)هنگامي که در 24 اکتبر 2006 (2 آبان 1385) به دنيا آمد، قدش تنها 75/23 سانتي‌متر و وزنش کمتر از 285 گرم بود. او 21 هفته و شش روز پس از لقاح به دنيا آمد، در حاليکه مدت کامل بارداري 37 تا 40 هفته طول مي‌کشد.
دکتر ويليام اسمالينگ، دوشنبه 19 فوريه (30 بهمن) گفت: "ما آنقدرها به زنده ماندنش خوش‌بين نبوديم، اما او ثابت کرد که همه ما اشتباه مي‌کرديم."
متخصصاني که از آميليا مراقبت مي‌کردند مي‌گويند او اولين نوزاد شناخته‌شده‌اي است که پس از دوره بارداري کمتر از 23 هفته زنده مانده است.
يک جستجوي پايگاه داده‌ها بوسيله بخش کودکان دانشگاه آيوا هفت نوزاد را فهرست کرد که در فاصله سال‌هاي 1994 تا 2003 در 23 هفتگي به دنيا آمده‌اند.
  
تصوير بالا، آميليا را درست بعد از تولدش نشان مي دهد که قد او فقط کمي بلندتر از يک قلم روان نويس است.
آميليا دچار مشکلات تنفسي، يک خونريزي بسيار خفيف مغزي و برخي مشکلات گوارشي شد، اما به گفته پزشکان هيچکدام از اين مسائل پزشکي، او را در معرض مشکلات درازمدت قرار نخواهند داد و سالم باقي خواهد ماند.
دکتر پل فاسباخ دوشنبه گفت: " ما مي‌توانيم مسائلي مانند مشکلات ريوي را حل و فصل کنيم، اما مهم ترين چيز وضعيت مغز نوزاد است."
آميليا از هنگام تولد در انکوباتور قرار داده شده و اکسيژن دريافت مي‌کرده است. او پس از ترک بيمارستان کودکان باپتيست، همچنان مقدار کمي اکسيژن دريافت خواهد کرد و تنفسش تحت نظارت قرار خواهد داشت.
او اکنون قدي برابر 5/62 سانتي‌متر دارد و وزنش به 2 کيلوگرم رسيده است.
آميليا اولين فرزند ادي و سونيا تايلور اهل شهر هامستد است. باروري او بوسيله تلقيح آزمايشگاهي انجام شد، در نتيجه زمان دقيق جايگزيني او در رحم مادر مشخص است و با عمل سزارين به دنيا آمد.
تعداد بازديد:2067 آخرين تغييرات:89/10/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر