جمعه 4 خرداد 1397 - 9 رمضان 1439 - 25 مي 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

واریزی یارانه اسفند و فروردین

واريزي يارانه اسفند و فروردين

وزير امور اقتصادي و دارايي از واريز يارانه نقدي اسفند 89 و فروردين 90 به صورت يكجا در حساب مردم خبرداد.

 


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، سيد شمس الدين حسيني وزير اقتصاد ايران در حاشيه ديدار خود با وزير اقتصاد و ماليه افغانستان در محل وزارت اقتصاد ( كه بدون حضور خبرنگاران غير از واحد مركزي خبر برگزار شد) گفت: پرداخت يارانه نقدي به صورت دو ماهه علاوه بر كاهش هزينه‌هاي اداري ، حجم قابل مديريت‌تري از منابع را در اختيار خانوارها قرار مي‌دهد.

وزير امور اقتصادي و دارايي گفت : يارانه نقدي مرحله دوم مشابه رقم يارانه مرحله اول و براي دو ماه (اسفند و فروردين) پرداخت مي‌شود.

حسيني با بيان اينكه نظر مجلس شوراي اسلامي نيز همين است، افزود: پرداخت يارانه نقدي به صورت دوماهه علاوه بر كاهش هزينه هاي اداري ، حجم قابل مديريت تري از منابع را در اختيار خانوارها قرار مي‌دهد.

وي با تاكيد بر اينكه همه افراد واجد شرايط كه در مرحله قبل يارانه نقدي دريافت كرده‌اند، در اين مرحله نيز يارانه دريافت مي كنند، گفت : تلاش بر اين است كساني كه مداركشان ناقص بود و در مرحله قبل به هر علتي از قلم افتاده بودند، تا آنجا كه ممكن است، تحت پوشش قرار گيرند.

وزير امور اقتصادي و دارايي درباره يارانه نقدي ساكنان مناطق محروم نيز تاكيد كرد: در اين مرحله هم مشابه دوره قبل عمل مي‌شود و يارانه نقدي ساكنان مناطق محروم افزايش نمي‌يابد.

وزير اقتصاد همچنين در ارزيابي خود از اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها طي حدود يك ماه و نيم گذشته گفت: هرچه زمان بيشتر سپري مي شود ، از مزاياي اين طرح بيشتر بهره‌مند مي‌شويم، شايد يكي از مهمترين دستاوردهاي آن كه خيلي زود نمود پيدا كرد، بحث صرفه جويي‌ها بود.

وي با موفق ارزيابي كردن اجراي قانون هدفمند كردن يارانه ها افزود : آمار و ارقامي كه در ستاد ارائه شد، حكايت از آن دارد كه در بعضي از اقلام فراورده هاي سوختي در اين مدت كوتاه، بصورت مقايسه‌اي حدود 20 درصد صرفه جويي حاصل شده است كه اين صرفه به اقتصاد ملي برمي‌گردد.
وزير امور اقتصادي و دارايي با برشمردن دلايل صرفه جويي‌هاي حاصل از اجراي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها گفت : رفتار هوشيارانه و حكيمانه مردم كه با تجديد نظر در شيوه استفاده از انرژي صورت گرفت، اين صرفه ملي را به اقتصاد ايران هديه كرد.

وي با تقدير از اقدامات صنعتگران و فعالان اقتصادي، گفت: در گذشته با وجود يارانه حاملهاي انرژي، بخش قابل توجهي از اين ثروت ملي به شكل قاچاق از كشور خارج مي‌شد و با اصلاحي كه در قيمت‌ها صورت گرفت، قاچاق هم در بسياري از اين حامل ها از بين رفت و يا در حال افول است، البته اين صرفه ها به بخش انرژي محدود نمي‌شود.

وزير امور اقتصادي و دارايي همچنين گفت : ضايعات در بخش نان هم به شدت در حال كاهش است و صرفه جويي قابل توجهي در مصرف آرد و نان پديد آمده است كه بخشي از ان به شيوه رفتار مردم مربوط است.تعداد بازديد:4797 آخرين تغييرات:89/11/11
نظرات

  • علوی:باتشکربسیارعالی است
  • میثم:ای بدهکار به نظام و مردم!فقط استیضاح
نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر