پنج شنبه 8 خرداد 1399 - 5 شوال 1441 - 28 مي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

افتتاح تكنولوژي فيلمبرداري با دوربين عنكبوتي در استاديوم آزادي

افتتاح تكنولوژي فيلمبرداري با دوربين عنكبوتي در استاديوم آزادي

خبرگزاري فارس: تكنولوژي فيلمبرداري با دوربين عنكبوتي (Spider cam) صبح امروز با حضور معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان تربيت بدني در استاديوم آزادي مورد بهره‌برداري قرار گرفت.


 


 

به گزارش خبرگزاري فارس، اين فناوري كه قابليت تصويربرداري متفاوتي نسبت به ساير دوربين‌هاي ورزشگاه آزادي را دارد و مي‌تواند از فضاي بالا، زمين چمن را مورد تصويربرداري قرار دهد صبح امروز با حضور سعيدلو و مسئولان رسانه ملي مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

علي سعيدلو در حاشيه بهره‌برداري از اين سيستم پيشرفته گفت: امروز ورزش يكي از مولفه‌هاي مهم فرهنگي و اجتماعي كشور است كه مورد تاييد همه مسئولين نظام جمهوري اسلامي است. بي‌ترديد تمام تلاش ما اين است كه در ورزش تا آنجا كه مي‌شود زيرساخت‌هاي مساعد و مناسب را براي پيشرفت هر چه سريع‌تر ورزش كشورمان فراهم كنيم.

وي در ادامه با اشاره به توانايي اين سيستم تصويربرداري تصريح كرد: در دنياي امروز كشورهاي معدودي از اين سيستم پيشرفته استفاده مي‌كنند كه البته در خاورميانه ايران اولين كشور استفاده كننده از اين فناوري به شمار مي‌رود. ما با توجه به وظيفه‌اي كه داريم موظفيم تمامي زوايا و ظرفيت‌هايي كه در يك مسابقه فوتبال به نمايش در مي‌آيد را با استفاده از يك تكنولوژي پيشرفته براي علاقه‌مندان به ورزش در منازلشان فراهم كنيم.

معاون رئيس‌جمهور و رئيس‌ سازمان تربيت بدني ادامه داد: مطمئنا استفاده از اين تكنولوژي مدرن زمينه استقبال بسيار بيشتر هموطنانمان را از تصاوير تلويزيوني فراهم مي‌كند. ضمن آنكه ما از اين پس تلاش مي‌كنيم با همكاري سازمان صدا و سيما اين فناوري را براي ورزشگاه‌هاي مهم سراسر كشور هم ايجاد كنيم.
وي در ادامه از سال 89 به عنوان درخشان‌ترين سال ورزش كشور در تاريخ جمهوري اسلامي نام برد و گفت: همان‌طور كه مي‌دانيد ما در ايام دهه مبارك فجر بيش از 140 ميليارد تومان پروژه ورزشي مورد بهره‌برداري قرار داديم كه از لحاظ توسعه زيرساختي فضاي ورزش كشور در تاريخ جمهوري اسلامي بي سابقه است.

سعيدلو همچنين از اختصاص بودجه 15 ميليارد توماني براي حل مشكلات مجموعه ورزشي آزادي خبر داد و گفت: خوشبختانه اين مبلغ در سيستم مالي سازمان تعريف شده و در حال هزينه شدن است. آخرين اقدام هم كه امروز شاهد آن بوديم افتتاح و استفاده از سيستم دوربين عنكبوتي است كه قطعا براي حركت به سمت حرفه‌اي شدن فوتبال بسيار مفيد خواهد بود.

پيش از اين عبدالعلي عسگري معاون توسعه و فناوري رسانه ملي نيز در سخناني راه‌اندازي سيستم دوربين عنكبوتي يا (spider cam) را موفقيتي بزرگ براي ورزش و رسانه ملي خواند و گفت: سازمان صدا و سيما همواره تلاش مي‌كند نشاط اجتماعي و اميد را در جامعه افزايش دهد كه يكي از بهترين راه‌هاي آن ورزش است كه همواره مورد تاكيد رهبر معظم انقلاب و ساير مسئولين نظام است به همين دليل رسانه ملي تلاش مي‌كند پوشش مناسب تصويري مسابقات ورزشي را براي عموم مردم فراهم كند.

وي افزود: اين تكنولوژي كه امروز در كشورهاي پيشرفته دنيا استفاده مي‌شود قابليت اين را دارد تا تمامي زواياي زمين فوتبال را تعقيب و تصويربرداري كند. ما پس از تاكيد دكتر سعيدلو بر راه‌اندازي اين سيستم تلاش كرديم تا اين امر محقق شود و بسيار خوشحاليم كه امروز اين تكنولوژي با همكاري دو سازمان تربيت بدني و صدا و سيما فراهم شد.
عسگري تصريح كرد: اين دوربين توانايي تصويربرداري از ارتفاع 45 متري تا 30 سانتي‌متري زمين چمن ورزشگاه آزادي را دارد كه قطعا تاثير بسيار زيادي در افزايش كيفيت تصويربرداري مسابقات ورزشي را خواهد داشت.

در مراسم بهره‌برداري اين فناوري علاوه بر دكتر سعيدلو و دكتر عسگري، حبيب كاشاني، سرپرست باشگاه پرسپوليس، علي فتح‌الله‌زاده، سرپرست باشگاه استقلال، سعيدعلي عاصمي، مديرعامل صندوق حمايت از قهرمانان و پيشكسوتان ورزشي، علي تركاشوند، مديرعامل شركت توسعه و نگهداري امكان ورزشي، اردشير درويشي، مدير مجموعه ورزشي آزادي و جمعي ديگر از مسئولان سازمان تربيت بدني و سازمان صدا و سيما حضور داشتند. 
تعداد بازديد:2006 آخرين تغييرات:89/12/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر