دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

حزب الله نسبت به فتنه جديد آمريكا و رژيم صهيونيستي در منطقه هشدارداد

حزب الله نسبت به فتنه جديد آمريكا و رژيم صهيونيستي در منطقه هشدارداد

بيروت- شيخ 'نيبل قاووق' نائب رييس شوراي اجرايي حزب الله با اعلام اينكه آمريكا و رژيم صهيونيستي از ناآرامي هاي سوريه و ديگر كشورهاي منطقه سوء استفاده مي كنند گفت ما بايد در اين خصوص هوشيار باشيم و راه را بر هرگونه توطئه عليه كشورهايمان ببنديم.

 

حزب الله نسبت به فتنه جديد آمريكا و رژيم صهيونيستي در منطقه هشدارداد

شيخ نبيل قاووق نائب رييس شوراي اجرابي حزب الله امروز (يكشنبه) در مصاحبه با خبرنگار ايرنا در جنوب لبنان با اشاره به سير توطئه ها عليه لبنان و منطقه تأكيد كرد: ما امسال مراسم سالروز 25 مه سال 2000 ميلادي را در شرايط غير عادي جشن گرفتيم چراكه طرح هاي آمريكايي- صهيونيستي با هدف ايجاد فتنه در منطقه وجود دارد و اين طرح ها با تباني ديگر كشورها عربي منطقه در راستاي ضربه زدن به سوريه بروز كرده است. سوريه كشوري است كه شريك و در كنار پيروزي هاي مقاومت در سالهاي 2000 و 2006 ميلادي بوده است و اينك از سوي برخي از كشورهاي منطقه و آمريكا مورد مجازات قرار گرفته است.
وي تصريح كرد:وظيفه ملي ما اقتضا مي كند كه با حمايت از دست آوردهاي مقاومت، راه را بر هرگونه توطئه عليه لبنان و سوريه ببنديم.
وي گفت: ما در دوراني قرار گرفته ايم كه مسابقه جهاني به منظور كمك كردن به رژيم صهيونيستي و تحميل آن بر منطقه به خصوص لبنان و فلسطين وجود دارد و ما مشاهده مي كنيم كه گروهي در لبنان به ابزاري براي اجراي طرح آمريكايي - صهيونيستي عليه سوريه تبديل شده اند.
نائب رييس دفتر اجرايي حزب الله ادامه داد: رژيم صهيونيستي از ناآرامي ها در سوريه و ديگر كشورهاي منطقه سوء استفاده كرده تا بدين ترتيب معادله هاي جديدي را در منطقه آغاز كند از اين رو مقاومت بايد سطح آمادگي نظامي خود را به بالاترين حد ممكن برساند تا بدين ترتيب راه را بر ايجاد هرگونه سوء استفاده رژيم صهيونيستي از اوضاع منطقه ببندد.
وي گفت: لبنان كه با خون فرزندان خود آزاد شده، اجازه نمي دهد اين كشور به ميدان درگيري ها با هدف كسب دست آوردهاي آمريكايي يا رژيم صهيونيستي تبديل شود.
وي در پاسخ به اين پرسش كه تاريخ 25 مه 2000 سال ميلادي را پس از 11 سال، چگونه ارزشيابي مي كنيد، گفت: اين روز نتيجه جان فشاني ها، ايثارگري ها و رشادت هاي رزمندگان مقاومت و صفحه درخشان تاريخ مقاومت اسلامي است.
اين مقام حزب الله تصريح كرد: ممكن است بسياري معني اين روز را درك نكنند ولي مردم مقاوم و خانواده هاي شهدا، مجروحان و اسرا هرگز معناي بزرگ اين روز را از ياد نمي بردند چرا كه آنها شاهد عذاب، درد ،رنج و اشغالگري رژيم صهيونيستي بوده و هستند.
شيخ نبيل قاووق با اشاره به تظاهرات گسترده فلسطيني ها در 15 مه سال جاري در منطقه 'مارون الرأس'نقطه مرزي ميان لبنان و فلسطين اشغالي و همچنين بلندي هاي اشغالي'جولان' سوري و 'كرانه باختري'، 'غزه'، 'اردن'، و'رفح' در فلسطين اشغالي ادامه داد: آنچه در 15 مه امسال گذشت، خود تنها سنگ پرتاب كردن به سوي نظاميان صهيونيستي يا از بين بردن سيم هاي خاردارهاي مرزي نبود بلكه آنچه در آن روز روي داد، نشان دهنده تصميم، عزم و اراده مردم فلسطين در بازگشت به سرزمين خود بود و اين امر خود حاكي از آن است كه مردم فلسطين خاك و سرزمين خود را فراموش نكرده اند.
وي تصريح كرد: آوارگان فلسطيني وجود رژيم صهيونيستي در سرزمين خود را قبول ندارند و اين همان مسئله است كه دشمن صهيونيستي را در روز 15 مه سال جاري دچار رعب و وحشت كرد.

 تعداد بازديد:3032 آخرين تغييرات:90/03/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر