دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

جاسوسی آمریکا در لبنان مکمل فعالیت‌های موساد است/ حمایت از سوریه در مقابل توطئه‌ها

رهبران حزب‌الله و جنبش امل اعلام کردند:

جاسوسي آمريکا در لبنان مکمل فعاليت‌هاي موساد است/ حمايت از سوريه در مقابل توطئه‌ها

خبرگزاري فارس: رهبران حزب‌الله و جنبش امل لبنان با صدور بيانيه‌اي ضمن بزرگداشت موفقيت مقاومت در ناکام گذاشتن فعاليت‌هاي جاسوسي آمريکا در اين کشور، تاکيد کردند که اين فعاليت‌ها مکمل جاسوسي اسرائيل در لبنان است.

خبرگزاري فارس: جاسوسي آمريکا در لبنان مکمل فعاليت‌هاي موساد است/ حمايت از سوريه در مقابل توطئه‌ها


به گزارش فارس به نقل از روزنامه لبناني "السفير"، رهبران حزب الله و جنبش امل لبنان در پي اعتراف سيا به شکست در لبنان به اقدام دستگاه‌هاي اطلاعاتي آمريکا مبني بر تجاوز به حاکميت لبنان و امنيت ملي آن اشاره و تاکيد کردند: اين جاسوسي‌هاي آمريکا خطر جاسوسي اسرائيل را کم نمي‌کند بلکه اين جاسوسي‌ها مکمل اقدامات موساد در لبنان است.

رهبران مقاومت لبنان با تبريک اين پيروزي بزرگ ملي براي ملت کشورشان در ادامه از دولت لبنان خواستند که از تمام تدابير قانوني و امنيتي لازم براي جلوگيري از جاسوسي‌هاي آمريکا و اسرائيل استفاده کند.

رهبران حزب الله و جنبش امل لبنان بر حمايت و پشتيباني از سوريه در مقابله با توطئه بين‌المللي جاري عليه اين کشور تاکيد و اعلام کردند که از ارتش و ملت سوريه براي مقابله با اين توطئه حمايت مي‌کنند زيرا هدف از اين توطئه شکستن اعتماد و اراده سوريه در حمايت از جنبش هاي مقاومت در منطقه بويژه لبنان و فلسطين است.

در بيانيه اين رهبران آمده است: دولت لبنان بايد از فرصت سرنگوني معمر القذافي استفاده کند و تحرکي جدي براي مشخص شدن سرنوشت "امام موسي صدر" رهبر مجلس اعلاي شيعيان لبنان و همراهانش انجام دهد.
 
شبکه آمريکايي "اي بي سي نيوز" چند روز پيش اعلام کرد که ۱۲ جاسوس سيا در لبنان و ايران توسط دستگاههاي اطلاعاتي اين کشورها دستگير شدند و نگراني از اعدام اين جاسوسان در آمريکا برانگيخته شده است و بازتاب گسترده‌اي در رسانه‌هاي جهان به راه انداخته است.

روزنامه آمريکايي "لس آنجلس تايمز" نيز گزارش کرد که عمليات سيا در لبنان به‌واسطه اقدامات حزب‌الله فلج شده است.

مقامات آمريکا از ميزان و جديت شکست‌هاي سيا مقابل ايران و حزب الله بسيار شرمگينند و مي‌گويند که خسارات وارده به اطلاعات آمريکا به‌اندازه‌اي جدي بوده است که بحث‌ها و گزارشات و جلساتي در اين خصوص تشکيل داده‌اند اما محتواي اين جلسات کاملا محرمانه است.
 
تعداد بازديد:1215 آخرين تغييرات:90/09/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر