جمعه 17 مرداد 1399 - 17 ذي الحجه 1441 - 7 آگوست 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

برنامه دیدارهای تیم ملی ایران در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی اعلام شد

برنامه ديدارهاي تيم ملي ايران در رقابت‌هاي مقدماتي جام‌جهاني اعلام شد

خبرگزاري فارس: برنامه کامل ديدارهاي ايران در رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني اعلام شد.


 

 

 
به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از سايت فدراسيون فوتبال، بر اساس رده بندي که امروز فيفا اعلام کرد سيد بندي قاره آسيا مشخص شد.

 فيفا اعلام کرده بود که بر اساس رنکينگي که فيفا در تاريخ 7 مارچ (امروز) اعلام شد،  سيد بندي را مشخص خواهد کرد.

به اين ترتيب با توجه به ترتيب تيم هاي اعلام شده استراليا، کره جنوبي، ژاپن، ايران، ازبکستان، عراق، اردن، قطر، عمان و لبنان به ترتيب به عنوان ۱۰ تيم صعود کننده به مرحله مقدماتي نهايي جام جهاني آسيا در رنکينگ فيفا مشخص شده اند. فيفا در قرعه کشي روز جمعه نوزدهم اسفند در کوالالامپور مالزي تيم ها را در دو گروه 5 تيمي تقسيم خواهد کرد. به اين ترتيب دو تيم برتر آسيا استراليا و کره جنوبي در سيد يک و سرگروه قرار مي‌گيرند و تيم‌هاي سوم و چهارم آسيا يعني ژاپن و ايران به عنوان سيد 2، ازبکستان و عراق در سيد سه ، اردن و قطر در سيد چهار و عمان و لبنان در سيد پنج قرار مي گيرند و اين بدان معناست که ايران وژاپن با هم همگروه نخواهند شد.

بر اساس احتمالات ايران يا با استراليا، ازبکستان، اردن و عمان در يک گروه قرار مي گيرد و يا با کره جنوبي، عراق، قطر و لبنان همگروه خواهد شد.

 در پايان مرحله دوم گروهي مقدماتي جام جهاني دو تيم اول هر گروه به طور مستقيم به جام جهاني 2014 برزيل صعود خواهند کرد و تيم برتر پلي‌آف قاره آسيا (برنده مصاف تيم‌هاي سوم دو گروه) در يک ديدار پلي‌آف ديگر براي راهيابي به جام جهاني با نماينده آمريکاي جنوبي بازي خواهد کرد.

بر اساس اعلام فيفا کارلوس کي‌روش و مهدي مهدوي کيا، روز جمعه هفته جاري به نمايندگي از ايران در مراسم قرعه‌کشي حضور خواهند داشت.

برنامه ديدارهاي احتمالي تيم ملي با حريفان به اين ترتيبي زير خواهد بود. تاريخ بازي ها و نحوه ميزباني قطعي شده است و تنها همه چيز منوط به برگزاري قرعه کشي روز جمعه براي مشخص شدن حريفان تيم ملي ايران خواهد بود:

*يکشنبه چهارده خرداد 91 ايران ميهمان ازبکستان يا عراق خواهد بود.
*جمعه 19 خرداد 91 تيم ملي ايران استراحت خواهد داشت.
*سه شنبه 23 خرداد 91 تيم ملي ايران ميزبان اردن يا قطر خواهد بود.
*سه شنبه 21 شهريور 91 تيم ملي ايران ميهمان عمان يا لبنان خواهد بود.
*سه شنبه 25 مهر 91 تيم ملي ايران ميزبان استراليا يا کره جنوبي خواهد بود.
*چهارشنبه 24 آبان 91 تيم ملي ايران ميزبان ازبکستان يا عراق خواهد بود.
*سه شنبه 6 فروردين 92 تيم ملي ايران استراحت خواهد داشت.
*سه شنبه 14 خرداد 92 تيم ملي ايران ميهمان اردن يا قطر خواهد بود.
*سه شنبه 21 خرداد 92 تيم ملي ايران ميزبان عمان يا لبنان خواهد بود.
*سه شنبه 28 خرداد 92 تيم ملي ايران ميهمان استراليا يا کره جنوبي خواهد بود.

پس از صعود دو تيم اول هر گروه به مرحله بعد، دو تيم سوم براي انجام ديدار اول پلي آف در دو تاريخ جمعه 15 شهريور 92 و سه شنبه 19 شهريور 92 به مصاف هم خواهند رفت. در بازي رفت تيم سوم گروه اول ميزبان خواهد بود و در بازي برگشت تيم سوم گروه دوم ميزبان خواهد بود.فيفا اعلام کرده تاريخ بازي هاي پلي آف به هيچ وجه تغيير نخواهد کرد.

 
برنده اين دو ديدار در دو تاريخ سه شنبه 23 مهر 92 و سه شنبه 28 آبان 92 به مصاف نماينده آمريکاي جنوبي خواهد رفت. در ديدار اول پلي آف تيم آسيايي ميزبان و در ديدار برگشت ميهمان خواهد بود. 
تعداد بازديد:1077 آخرين تغييرات:90/12/18
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر