پنج شنبه 8 خرداد 1399 - 5 شوال 1441 - 28 مي 2020
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

اگر رحمت حضرت خدیجه نبود تاریخ اسلام به گونه ای دیگر رقم می خورد

عالم اهل سنت:

اگر رحمت حضرت خديجه نبود تاريخ اسلام به گونه اي ديگر رقم مي خورد

زاهدان- استاد حوزه علميه اهل سنت زاهدان گفت: حضرت خديجه اولين زني بود که به پيامبر ايمان آوردند و مي توان گفت که اگر رحمت اين بانو نبود تاريخ اسلام به گونه اي ديگر رقم مي خورد.

به گزارش خبرنگار مهر، مولوي عبدالغني دهاني امشب در مراسم بزرگداشت مقام حضرت خديجه(س) در زاهدان اظهار داشت: جوامع غربي با افراط و تفريط هاي موجود نتوانسته اند شخصيت مناسبي از زن را تبيين کرده و به همگان بشناسانند و از زن تنها به عنوان يک وسيله تبليغاتي استفاده مي کنند.

وي افزود: اسلام شخصيت مقدسي براي زنان ايجاد کرد، تا آنان با حفظ اين جايگاه، فرصت را از دشمنان اسلام گرفته و نگذارند تا شخصيتشان را به انحطاط ببرند.

اين مولوي اهل سنت زاهدان بيان کرد: دنياي غرب با ايجاد شبکه هاي ماهواره اي فارسي زبان سعي در از بين بردن بنيان خانواده ها و فرهنگ ناب محمدي دارد، پس بايد هوشيار بود و با الگو برداري از بزرگان دين با اين توطئه ها مقابله کرد.

وي افزود: مهمترين وظيفه بانوان اسلامي تربيت فرزندان صالح است که در اين راستا، زنان بايد مبلغ خانواده خود و ديگران بوده تا در برابر تهاجم فرهنگي دشمنان توان ايستادگي داشته باشند.

مولوي دهاني اظهار داشت: توطئه هاي دشمنان اسلام همچنين مساجد را هدف قرار داده، تا اين خانه هاي خدا را از راه اصلي منحرف و به سمت و سوي دلخواه خويش هدايت و وحدت و همبستگي بين مسلمانان را از بين ببرند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم روز وفات حضرت خديجه (س) با هدف شناخت مقام حضرت خديجه به عنوان يک الگوي برتر در جامعه اسلامي و نقش بانوان در گسترش دين مبين اسلام در مجتمع آموزشي شهيد عالي سپاه سلمان سيستان و بلوچستان برگزار شد.

تعداد بازديد:1113 آخرين تغييرات:94/04/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر