جمعه 27 فروردين 1400 - 4 رمضان 1442 - 16 آپريل 2021
صفحه اصلي/دين و انديشه


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بزرگترین رویداد قرآنی کشور ۲۸ آذرماه گشایش می‌یابد

با حضور بيش از ۶۰۰ قاري و حافظ قرآن؛

بزرگترين رويداد قرآني کشور ۲۸ آذرماه گشايش مي‌يابد

رئيس مرکز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: سي‌وهشتمين دوره مسابقات سراسري حفظ، قرائت و ترتيل قرآن کريم به ميزباني استان کرمانشاه از ۲۸ آذر تا پنجم دي ماه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاري مهر ، حجت‌اسلام والمسلمين سيد مصطفي حسيني با اعلام اين خبر افزود: مراسم افتتاحيه اين دوره از مسابقات سراسري حفظ، قرائت و ترتيل قرآن کريم صبح روز شنبه ۲۸ آذرماه با حضور بيش از ۶۰۰ قاري و حافظ قرآن از سراسر کشور برگزار خواهد شد و پس از آن قاريان، و حافظان قرآن کريم در رشته‌هاي ياد شده با هم به رقابت خواهند پرداخت.

وي ادامه داد: مرحله مقدماتي رشته‌هاي حفظ ۱۰ و ۲۰ جزء  قرآن کريم عصر و شب شنبه ۲۸ آذرماه برگزار خواهد شد. همچنين صبح، عصر و شب يکشنبه ۲۹ آذرماه نيز به صورت همزمان مراحل نيمه نهايي رشته ۱۰ جزء، مقدماتي حفظ ۲۰ جزء و مقدماتي ترتيل و نيمه نهايي حفظ ۲۰ جزء برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسيني در تشريح برنامه‌هاي روز دوشنبه گفت: همچنين مراحل نيمه نهايي حفظ ۲۰ جزء و فينال ترتيل، و اختتاميه حفط ۱۰ و ۲۰ جزء در اين روز برگزار خواهد شد.

رئيس مرکز امور قرآني سازمان اوقاف و امور خيريه تصريح کرد: مراسم افتتاحيه  مسابقات حفظ کل و قرائت در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد. همچنين در اين روز مرحله مقدماتي حفظ کل و قرائت برگزار مي‌شود. علاوه بر اين در روزهاي پنجشنبه و جمعه برابر با سوم و چهارم دي ماه هم مرحله نيمه نهايي حفظ کل و قرائت قرآن کريم با حضور نفرات راه يافته به مرحله نيمه نهايي برگزار خواهد شد.

وي در پايان خاطرنشان کرد: مراسم اختتاميه اين رقابت‌ها با برگزاري فينال حفظ کل و قرائت در روز شنبه پنجم دي‌ماه برگزار و از برگزيدگان اين دوره با حضور مسئولان کشوري و لشگري تجليل خواهد شد.

تعداد بازديد:845 آخرين تغييرات:94/09/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر