دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

۹ ورزشکار دوپینگی ایران معرفی شدند/ ۲۸ سال محرومیت برای متخلفان

۹ ورزشکار دوپينگي ايران معرفي شدند/ ۲۸ سال محروميت براي متخلفان

سخنگوي ستاد ملي مبارزه با دوپينگ نام ۹ ورزشکار از ۶ رشته که به دليل استفاده از داروهاي غير مجاز به دوپينگ محکوم شده و تمام مراحل دادرسي آنها طي و حکم‎شان هم نيز صادر شده را اعلام کرد.


به گزارش خبرگزاري مهر و به نقل از پايگاه خبري وزارت ورزش و جوانان، براساس گزارش قائم مقام دبيرکل ستاد ملي مبارزه با دوپينگ (نادو) ، حسن شاهيني از فدراسيون بوکس به خاطر استفاده از ماده ممنوعه متاندينون به مدت ۴ سال از حضور در ميادين ورزشي محروم شد.

از فدراسيون هندبال نيز رضا قاسميان به خاطر استفاده از استانوزولول به مدت ۴ سال ، رحمان شرفي به دليل مصرف کلنبوترول به مدت ۴ سال و وحيد اينانلويي به خاطر استفاده از داروي کلوميفن و تاموکسيفن به مدت ۲ سال با حکم دادرسي امکان حضور در ميادين ورزشي را از دست دادند .

همچنين صمد قبادي الوار از فدراسيون فوتبال  به مدت ۲ سال به خاطر استفاده از متادون و سپهر ساعتچي از فدراسيون قايقراني به خاطر استفاده از کلوميفن به مدت ۴ سال از شرکت در هر مسابقه ورزشي محروم شده اند. 

 بر پايه اين گزارش و به نقل از رامين طباطبايي، سينا محمدي از فدراسيون دووميداني و امير گلريز از فدراسيون واليبال هر دو به خاطر مصرف استانوزولول هريک به مدت ۴ سال امکان حضور در ميادين ورزشي را از دست دادند .

قائم مقام  ستاد ملي مبارزه با دوپينگ ايران همچنين درباره فعاليت اين ستاد در سال ۲۰۱۵ و حجم نمونه ها گفت : در سال ميلادي گذشته ۱۱۲۷ نمونه گرفته شده که ۳۶ مورد ان مثبت بود در ضمن نادوي ايران در اين مدت ۲۹۵ ماموريت داشته که ۱۴۴ مورد ان در شهرستانها بوده است.

تعداد بازديد:649 آخرين تغييرات:94/10/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر