دوشنبه 27 خرداد 1398 - 13 شوال 1440 - 17 ژوئن 2019
صفحه اصلي/اخبار و نماز جمعه هاي قديمي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

پيام تبريك اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان به مناسبت روز عرفه و عيد سعيد قربان

 

اداره كل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان به مناسبت فرارسيدن نهم ذي‌الحجه‌الحرام روز پرفضيلت و معنوي عرفه و دهم ذي‌الحجه‌الحرام روز عيد سعيد قربان با صدور پيامي ،فرارسيدن اين دو روز بزرگ ديني را به عموم ملت ايران تبريك گفت.

 به گزارش روابط‌عمومي سازمان تبليغات اسلامي، در اين پيام آمده است:

دل در جوشش ناب عرفه، وضو مي‌گيرد و در صحراي تفتيده عرفات، جاري مي‌شود، آنجا كه ايوان هزارنقش خداشناسي است. لب‌ها ترنم باطراوت دعا به خود گرفته و چشم‌هايمان بارش باران توبه را طلب مي‌كنند. دل، بيقرار روح عرفات، حضرت اباعبدالله الحسين(ع) شده است. پنجره باران‌خورده چشم‌ها از ضريح اجابت، تصوير مي‌دهد و اين صحراي عرفات است كه با كلمات روحبخش دعاي امام حسين(ع) و اشك عاشقان او بر دامن خود اجابت را نقش مي‌كند. اشك و زمزمه ما را نيز بپذير، اي خداي عرفه!

عيد قربان پاک‌ترين عيدها است، عيد سرسپردگي و بندگي است. عيد برآمدن انساني نو از خاکسترهاي خويشتن خويش است. عيد قربان عيد نزديک شدن دل‌هايي است که به قرب الهي رسيده‌اند. عيد قربان عيد بر آمدن روزي نو و انساني نو است. عيد قربان از آن رو عيد ناميده شده است كه بندگان را از تعلقات رهانيده و مهياي عروج مي‌سازد.

در روز نهم ذي‌الحجه‌الحرام، روز پرفضيلت و معنوي عرفه را به عموم ملت شريف و مسلمان ايران تبريك و تهنيت عرض نموده و از خداوند منان قبولي ادعيه و مناجات مردم مؤمن و عزيز ايران اسلامي را در اين روز سراسر صفا و معنويت مسئلت داريم.

همچنين در روز دهم ذي‌الحجه‌الحرام، عيد سعيد قربان را به عموم ملت شريف و مسلمان ايران تبريك و تهنيت عرض نموده و از خداوند منان مسئلت داريم اين ملت را در زير سايه پيروي از معارف جوشان اسلامي مؤيد بدارد و در اين روز فرخنده به همه مسلمانان در جوار قرب خود جايگاهي شايسته تعيين فرمايد.

 

روابط عمومي استان

 

تعداد بازديد:4231 آخرين تغييرات:86/09/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر