دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

هیات رئیسه مجلس انقلابی باشد/ مطهری:قصد حمایت از منافقین را ندارم

نقوي حسيني در اعتراض به نامه اخير مطهري:

هيات رئيسه مجلس انقلابي باشد/ مطهري:قصد حمايت از منافقين را ندارم

سخنگوي کميسيون امنيت ملي مجلس در اعتراض به نامه اخير نايب رئيس مجلس در خصوص فايل صوتي منتظري به پورمحمدي، گفت: هيات رئيسه مجلس بايد موضعي شفاف، قاطع و انقلابي داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر ، در جلسه علني روز سه شنبه مجلس سيدحسين نقوي حسيني نماينده مردم ورامين در مجلس در تذکري نسبت به نامه اخير علي مطهري در خصوص فايل صوتي آيت الله منتظري به مصطفي پورمحمدي، گفت: همه ما نمايندگان ملت در محضر مقام معظم رهبري بوديم، ايشان با صراحت فرمودند که مجلس بايد در مقابل جريان هاي سياسي معاند و ضد انقلاب، موضعي قاطع، انقلابي و شفاف داشته باشد.

وي تاکيد کرد: همه ملت ايران مي دانند که گروهک منافقين بيش از ۱۷ هزار نفر از مردم ما را به خاک و خون کشيده اند. از کاسب و کارمند و شهروند تا رئيس‌جمهور و رئيس قوه قضائيه، هنوز از سالگرد شهادت شهيد رجايي و باهنر توسط ملعون منافقين کشميري نگذشته است. هنوز از ايام هفت تير عبور نکرده‌ايم که کلاهي ملعون منافقين ۷۲ نفر از مسولان انقلاب را به خاک و خون کشيده است. اعتراض من نسبت به مواضع نايب رئيس مجلس است. هنوز از ايام شهادت پدر نايب رئيس مجلس عبور نکرديم که توسط همين منافقين به خاک و خون کشيده شد.

عضو فراکسيون ولايت ادامه داد: اظهارات نايب رئيس مجلس در جايگاه نايب رئيسي يعني مواضع مجلس. اين مجلس فرزندان امام (ره) و سربازان ولايت هستند.

وي با قرائت بخشي از بيانات امام خميني به آيت الله منتظري گفت: امام (ره) فرمودند «به قدري مطالبي که مي گفتيد ديکته شده منافقيان بود که من فايده اي براي جواب دادن به آن نمي بينم. مثلا در همين دفاعيه شما از منافقان تعداد بسيار معدودي که در جنگ مسلحانه عليه اسلام و انقلاب محکوم به اعدام شده بودند، منافقان از دهان و قلم شما به آلاف و علوف رساندند. مي بينيد چه خدمات ارزنده اي به استکبار کرده ايد!»

وي ادامه داد: در بند چهارم اين نامه خطاب به آيت الله منتظري آمده است، نامه ها و سخنراني هاي منافقان که به وسيله شما از رسانه هاي گروهي به مردم مي‌رسيد، ضربات سنگيني بر اسلام و انقلاب زد و موجب خيانتي بزرگ به خون هاي پاک شهداي اسلام و انقلاب گرديد. براي اينکه در قعر جهنم نسوزيد، به اشتباه خود اعتراف کنيد.

نقوي حسيني گفت: اينها مواضع امام خميني (ره) در قبال چنين گروهکي است.

سخنگوي کميسيون امنيت ملي تصريح کرد: مردم فراموش نمي‌کنند که در عمليات مرصاد و در هشت سال دفاع مقدس، منافقين، جاسوس و ستون پنجم صدام بودند.

وي تاکيد کرد: مستحق نيست امروز نايب رئيس مجلس چنين مواضعي را در قبال اين گروهک تروريستي داشته باشند، در شرايط بين المللي که استکبار جهاني آن فايل صوتي کذايي را منتشر مي کند تا بهره برداري کند.

نقوي از هيات رئيسه مجلس درخواست کرد موضعي شفاف، قاطع و انقلابي داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، نمايندگان با فريادهاي احسنت خود، اظهارات نقوي حسيني را تاييد کردند.

در ادامه، علي مطهري نايب رئيس مجلس و نماينده تهران در تذکر ماده ۷۵ آيين نامه به اظهارات نقوي پاسخ داد و گفت: متاسفانه جناب آقاي نقوي حسين هم نامه بنده را مطالعه نکرده بودند و ايشان هم مغالطه کردند. در جنايتکار بودن منافقين هيچ ترديدي نيست و گروه فرقان هم که پدر بنده را به شهادت رساندند، شاخه اي از منافقان بودند و اکبر گودرزي رهبر گروهک فرقان دوست نزديک رجوي بود. اينها مطالب روشني است. آقاي نقوي دايه مهربان تر از مادر نشود.

مطهري ادامه داد: ببينيد کل حرف من در آن نامه چه بوده است. بنده گفته ام وقتي سوالي در برخي از اذهان مردم مطرح شده است و نزديک به يک ماه است که در داخل و رسانه هاي خارجي اين موضوع مطرح است، مسولان به جاي شعار دادن، توضيح دهند. جنايتکار بودن منافقان واضح است.

وي گفت: مسئولان توضيح دهند که درباره حکم امام(ره) در سال ۶۷ با کمال احتياط عمل شده و هيچ ظلمي نشده است و اگر کساني اعتراض دارند، اعلام کنند، بررسي و پيگيري مي کنيم.

مطهري تصريح کرد: پرونده را ببنديد، اينقدر شعار ندهيد، ۱۵-۱۰ نفر از مسولان در اين خصوص صحبت کرده‌اند و فقط در مورد جنايتکار بودن منافقان صحبت کرده اند.

وي گفت: بنده که پدرم را منافقان ترور کردند، قصد حمايت از منافقان را ندارم. شما که دلسوز نظام هستيد، اين کارهايي که شما کرديد به نفع نظام بود و يا اگر اين کارها را نمي کرديد؟

نايب رئيس مجلس گفت: بنده اعلام کردم روش استحکام نظام با ارائه توضيحات بهتر از کاري است که شما مي کنيد که همچنان اين سوال در ذهن مردم باقي بماند.

مطهري اظهار داشت: آقاي پورمحمدي تا حدودي توضيح دادند، من نمي‌فهمم اين حساسيت عجيب و غريبي که اين آقايان پيدا کرده اند، يعني چه؟ جز مقاصد سياسي هدف ديگري براي من متصور نيست.

تعداد بازديد:517 آخرين تغييرات:95/06/10
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر