پنج شنبه 12 تير 1399 - 10 ذي القعده 1441 - 2 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

سرمربی استقلال پاسخ کی‌روش را داد/ تیم ملی ما را تحت فشار گذاشت

دفاع شفر از غفوري و حسيني؛

سرمربي استقلال پاسخ کي‌روش را داد/ تيم ملي ما را تحت فشار گذاشت

کارلوس کي روش - وينفرد شفر

سرمربي تيم فوتبال استقلال به صحبت‌هاي کارلوس کي روش درباره خط خوردن وريا غفوري و حسين حسيني واکنش نشان داد و گفت: تيم ملي ما را به خاطر يک بازيکن تحت فشار قرارداد.

 

به گزارش خبرگزاري مهر،  وينفرد شفر سرمربي استقلال در واکنش به صحبت هاي کارلوس کي روش اطلاعيه اي صادر کرد که مشروح آن در ادامه مي آيد:

«در ۸۵ درصد مسابقات ما وريا غفوري به عنوان مدافع راست بازي کرد. هر کسي که مسابقات ليگ را پيگيري و تماشا کرده باشد از اين نکته آگاه است. به علاوه اينکه اين مشخص بود ما برخي مواقع به دليل مصدوميت، وريا را به عنوان وينگر راست استفاده کرديم.

مهم تر از همه چيز کيفيت خارق العاده وريا غفوري است. او به خوبي نقش يک دفاع راست را با عملکردي مدرن و محکم به نمايش گذاشت. اين بسيار ضروري است براي تحت فشار قرار دادن حريف و توانايي ايجاد موقعيت بيشتر براي تيم. در سال هاي گذشته فوتبال تغييرات بسيار مهمي داشته است. بهترين راه براي خارج کردن يک مدافع چپ تهاجمي در جريان مسابقه يک مدافع راست محکم و تهاجمي است.

همانطور که بازيکناني مانند کيميچ و مارسلو فقط عقب نمي ايستند که دفاع کنند. چنين کاري متعلق به گذشته است. وريا فوتبال مدرني بازي مي کند. او بسيار پيشرفت کرده و اين خيلي خوب است. من ناراحت و نا اميد شدم؛ به خاطر اينکه تيم ملي بازيکن من را پس از بازي با الهلال تحت فشار گذاشت. او و استقلال را تحت فشار گذاشت، از مسيري که به نظر من غير منصفانه، خارج از شرايط همکاري و مضر براي ما و بازيکن ما بود اما آن مساله متعلق به گذشته است. من اميدوارم ما در آينده با هم همکاري داشته باشيم به خاطر اينکه اين بهترين کار براي فوتبال ايران است و من باور دارم همه ما يعني تيم ملي و باشگاه ها يک هدف را دنبال مي کنيم که پيشرفت فوتبال ايران است. ما مي توانيم اين کار را فقط با هم و با همکاري هم انجام دهيم نه عليه يکديگر.

در مورد دروازه بان ها صحبت کنيم. اگر شما دو دروازه بان خوب داشته باشيد، بايد هر دوي آنها را بازي دهيد. اين يک حقيقت ساده است. به عنوان يک مربي باشگاهي اين کار من است که تا همه بازيکنانم را در بهترين شکل ممکن حفظ کنم و براي دروازه بان ها بازي کردن مهم ترين تمرين است. فلسفه اي که شما مي توانيد در ايتاليا، اسپانيا و فرانسه ببينيد.

هيچ ترديدي نمي تواند وجود داشته باشد که حسيني دروازه بان آينده است و عملکرد او در مسابقات ليگ و مسابقات بين المللي فوق العاده بود و او شايستگي حضور در تيم ملي را داشت اما اين نظر شخصي من است. من بازيکنان ملي ما را حمايت مي کنم و براي آنها بهترين آرزوها را دارم. اين يک تيم فوق العاده، با شخصيت هاي فوق العاده است و اميدوارم آنها بتوانند به دور بعدي راه پيدا کنند. همانطور که پيش از اين هم نشان داده و گفته ام من هيچ صحبت ديگري غير از احترام براي تيم ملي و احترام براي ايران ندارم.

تعداد بازديد:463 آخرين تغييرات:97/03/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر