پنج شنبه 12 تير 1399 - 10 ذي القعده 1441 - 2 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

ماراتن جام هرمز بین المللی می شود

رئيس فدارسيون دووميداني:

ماراتن جام هرمز بين المللي مي شود

هرمز - رئيس فدراسيون دووميداني ايران گفت: پنجمين دوره مسابقه دو ماراتن مردان قهرماني کشور در جزيره هرمز برگزار شد و اميدواريم در آينده نزديک اين جام در سطح بين المللي برگزار شود.

مجيد کيهاني در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پنجمين دوره مسابقه دو ماراتن مردان قهرماني کشور با عنوان جام هرمز به مسافت ۴۲ کيلومتر با شرکت ۸۶ دونده از استان هاي سراسر کشور در جزيره هرمز برگزار شد.

کيهاني اظهارداشت: رقابت دو ماراتن آقايان با استقبال پرشور مردم خونگرم جزيره هرمز به طول مسير ۴۲ کيلومتر و ۹۸ متري برگزار شد.

وي با اشاره به شرايط  آب و هواي جزيره هرمز عنوان کرد: شرايط خوبي که جزيره هرمز دارد براي برگزاري اين تورتمنت ها مکان مناسبي است.

رئيس فدراسيون دووميداني ايران بيان داشت: شرايط برگزاري در جزيره هرمز مناسب بوده و اميدواريم که اين جام که به نام هرمز است وازسال آينده به صورت بين اللمللي در  اين  جزيره برگزار شود.

وي بيان  داشت: در پايان اين مسابقه محمد فرجي از خراسان رضوي، علي اکبر بذرياز از خراسان شمالي، سيد طاها غفاري از کردستان، منصور بيات از البرز، حسن عابدي از فارس و رحيم رستگاري از مرکزي به ترتيب مقام هاي اول تا ششم را کسب کردند.

کيهاني اظهارداشت: بر اساس اعلام فدراسيون دو و ميداني، در ماراتن مردان به نفر اول ۲۰۰ ميليون ريال، نفر دوم ۱۲۰ ميليون ريال، نفر سوم ۷۰ ميليون ريال، نفر چهارم ۴۰ ميليون ريال، نفر پنجم ۳۰ ميليون ريال، نفر ششم ۲۰ ميليون ريال و نفرات هفتم تا دهم ۱۰ ميليون ريال اهدا مي شود.

دو ماراتن آقايان قهرماني کشور با عنوان جام هرمز با حمايت شرکت بناگستر کرانه در جزيره هرمز استان هرمزگان برگزار شد. برابر توافقنامه و برنامه زمان بندي اين مسابقات، رقابت ماراتن آقايان در حاشيه سواحل زيباي خليج فارس در جزيره هرمز برگزار شد.

در پايان اين مسابقات به ترتيب محمد فرجي از استان خراسان رضوي با زمان دو ساعت و ۳۷ دقيقه و ۴۵ ثانيه، علي اکبر ندري از استان خراسان شمالي با زمان دو ساعت و ۳۹ دقيقه و ۲۲ ثانيه،سيد طاها غفاري از استان کردستان با زمان دو ساعت و ۳۹ دقيقه و ۵۸ ثانيه، منصور بيات از استان البرز با زمان دو ساعت و ۴۴ دقيقه و ۱۰ ثانيه، حسن عابدي از استان دو ساعت و ۴۵ دقيقه و ۳۶ ثانيه و رحيم رستگاري از استان مرکزي با زمان دو ساعت و ۴۶ دقيقه و ۲۷ ثانيه حائز رتبه هاي اول تا ششم شدند.

در ماراتن آقايان به نفر اول ۲۰۰ ميليون ريال،نفر دوم ۱۲۰ ميليون ريال،نفر سوم ۷۰ ميليون ريال،نفر چهارم ۴۰ ميليون ريال،نفر پنجم ۳۰ ميليون ريال،نفر ششم ۲۰ ميليون ريال و نفرات هفتم تا دهم ۱۰ ميليون ريال اهدا شد.

اين مسابقات از جمله رقابت‌هاي قهرماني کشور مندرج در تقويم ساليانه فدراسيون دووميداني بوده و شرکت ورزشکاران منوط به اعزام از سوي هيأت‌هاي استاني سراسر کشور و برابر آيين نامه مصوب کميته برگزاري مسابقات و ليگ است.

تعداد بازديد:272 آخرين تغييرات:97/10/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر