پنج شنبه 14 اسفند 1399 - 20 رجب 1442 - 4 مارس 2021
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

کسب سهمیه منوط به حضور در مسابقات جهانی است/ پاروها فرسوده شدند!

مشکل روئينگ سواران در کسب سهميه المپيک؛

کسب سهميه منوط به حضور در مسابقات جهاني است/ پاروها فرسوده شدند!

مربي تيم ملي روئينگ کشورمان از شرط فدراسيون جهاني مبني بر حضور در مسابقات جهاني براي دريافت مجوز شرکت در ديدارهاي انتخابي المپيک خبر داد و وضعيت پاروهاي فرسوده اين رشته خبر داد.

افشين فرزام مربي تيم ملي روئينگ مردان کشورمان با شروع سومين مرحله اردوي تمريني پاروزنان در درياچه آزادي در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: قرار است در چند روز آينده با مسئولين فدراسيون قايقراني براي حضور در مسابقات انتخابي المپيک صحبت خواهم کرد. طبق قوانين فدراسيون جهاني در صورتي مي‌توانيم در رقابت‌هاي قاره‌اي سهميه المپيک ۲۰۲۰ شرکت کنيم که حتماً يک حضور در مسابقات جهاني داشته باشيم.

وي افزود: اگر قرار باشد اين قانون رعايت شود و مشکلي در کسب سهميه به وجود نيايد اول بايد در مسابقات جهاني اتريش که شهريور ماه امسال برگزار خواهد شد شرکت کنيم. بعد از آن مسابقات قهرماني آسيا در آبان ماه در کره جنوبي و ديدارهاي انتخابي المپيک توکيو نيز ارديبهشت ماه سال آينده برگزار خواهد شد. اين بحث براي ما خيلي مهم است به دليل اينکه اگر در مسابقات جهاني حضور نداشته باشيم، شرکت در مسابقات انتخابي قاره آسيا را از دست خواهيم داد.

مربي تيم ملي روئينگ مردان کشورمان خاطرنشان کرد: قوانين کسب سهميه المپيک کمي سخت شده است. در صورتي مي‌توانيم دو سهميه بگيريم که در مسابقات قاره‌اي دو طلا داشته باشيم و اين کار سختي است. در حال حاضر نمي‌توان پيش بيني کرد که شانس مردان يا زنان قايقران در کسب سهميه بيشتر است. زماني که مربي تيم بانوان بودم وضعيت قايقرانان زن خوب بود و آنها توانستند سهميه المپيک برزيل را با کسب مدال نقره به دست بياورند اما مردان موفق به دريافت اين امتياز نشدند. اما من تمام تلاش خود را انجام مي‌دهم تا اين اتفاق براي قايقرانان مرد بيفتد و آنها هم بتوانند سهميه المپيک بگيرند.

وي در ادامه روال تمرين پاروزنان را مثبت قلمداد کرد و بيان داشت: شرايط بچه‌ها خوب است. به نسبت نفرات اصلي و باتجربه‌تر وضعيت بهتري دارند و روند خوبي را طي مي‌کنند. قرار است فشار مضاعفي را روي تمرينات بياوريم تا عقب افتادگي‌هايي را که به دليل تأخير در برگزاري اردوها داشتيم، جبران کنيم.

فرزام در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبني بر اينکه «بعد از بازي‌هاي آسيايي جاکارتا ورزشکاران از کمبود تجهيزات به خصوص قايق‌ها و پاروهاي فرسوده گلايه مي‌کردند آيا در سال پيش از المپيک اين مشکل حل شده است؟»، گفت: کمبود که داريم ولي الان منتظر هستيم تا قايق‌هاي جديدي که سفارش داده شده به دستمان برسد اما پاروهايمان فرسوده است. اين مسئله ريسک کار را در مسابقات بالا مي‌برد. مي‌خواهم با فدراسيون صحبت کنم تا تهيه پارو در برنامه آتي قرار بگيرد.

مربي تيم روئينگ تصريح کرد: اميدواريم حداقل براي نفرات اصلي پاروي جديد تهيه شود. در غير اين صورت هر اتفاقي در مسابقات همچون شکستن پارو خواهد افتاد. ما قبل از اين هم با اين اتفاق تلخ روبرو شده‌ايم. عاقل حبيبيان در سال ۲۰۱۵ در فينال مسابقات قهرماني آسيا پارويش شکست!

«اين قايق‌ها و پاروها براي چند سال قبل است؟»، وي در پاسخ به اين سوال گفت: قايق‌ها و تجهيزات ما براي ۱۰ سال قبل است. البته تعداد محدودي پارو را سال قبل خريديم اما اين تعداد کفايت نمي‌کند. در حال حاضر هم قيمت پاروها به شدت بالا رفته است. بسته به اينکه پارو را از اروپا يا آسيا خريد کنيم قيمت‌ها فرق مي‌کند. يک جفت پارو در اروپا به ارزش ۸۰۰ يورو و در آسيا با واسطه به ارزش ۱۰ هزار دلار خريد مي‌شود يعني يک جفت پارو براي يک نفر نزديک به ۱۵ ميليون تومان براي ما تمام خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سومين مرحله از اردوي تيم ملي روئينگ مردان با هدف حضور در رقابت‌هاي قهرماني آسيا و انتخابي المپيک، با حضور محسن شادي، ميلاد اله ورديان، فرزاد کربلاي قلي زاده، فرهاد کربلاي قلي زاد و عاقل حبيبيان از آذربايجان غربي، حميدرضا رضواني، سياوش سعيدي، خشايار عباس آبادي، مهدي قپانوري و محمدحسين حقي از تهران، بهمن نصيري از زنجان، پيام مطاعي از کرمانشاه و اميرحسين محمودپور از گيلان و به مربيگري افشين فرزام تا پنجم خردادماه در درياچه آزادي برگزار مي‌شود.

تعداد بازديد:360 آخرين تغييرات:98/02/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر