پنج شنبه 8 خرداد 1399 - 5 شوال 1441 - 28 مي 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

اپلیکیشن ضد بدخوابی در سفر از راه رسید

اپليکيشن ضد بدخوابي در سفر از راه رسيد

يکي از مشاوران سابق ناسا اپليکيشني را مورد آزمايش خبر داده که به افراد کمک مي کند با مشکل بي خوابي و بدخوابي به دنبال مسافرت هاي طولاني هوايي مقابله کنند.
به نقل از فست کمپاني، اپليکيشن يادشده که تايم شيفتر نام دارد برنامه ريزي خواب افراد را بر مبناي ساعت داخلي بدن ممکن مي کند و مي تواند به اشخاصي که مرتب به سفر مي روند کمک کند تا خواب خود را بعد از ساعت ها سفر با هواپيما تنظيم کنند.

به گفته دکتر استيو لاکلي که هم اکنون به عنوان متخصص علوم اعصاب در دانشکده پزشکي هاروارد مشغول فعاليت است، الگوريتم مورد استفاده در برنامه تايم شيفتر با بررسي تجارب به دست آمده بعد از يک دهه بررسي برنامه هاي هواپيماهاي فعال در خطوط پروازي بين المللي تدوين شده است.
کاربران اين اپليکيشن با وارد کردن برنامه پروازي خود توصيه هايي را در مورد زمان مناسب براي به رختخواب رفتن پس از رسيدن به مقصد، نحوه خوابيدن و صرف وقت در زمان سفر و غيره دريافت مي کنند. همچنين اين برنامه توصيه هايي در مورد مصرف قهوه و برخي نوشيدني ها نيز ارائه مي کند.
به عنوان مثال، اگر فردي با مشکل جدي خواب مواجه باشد، ممکن است از طريق اين برنامه توصيه اي به منظور عدم مصرف کافئين ظرف شش ساعت بعدي دريافت کند. از جمله ديگر توصيه هاي اين برنامه مي توان به قرار گرفتن يا نگرفتن در معرض نور، زمان مناسب براي برخاستن از خواب و غيره اشاره کرد.
هزينه استفاده سالانه از اين برنامه ۲۵ دلار است و همچنين مي توان با پرداخت ۱۰ دلار به ازاي هر سفر طولاني توصيه هايي دريافت کرد. 
تعداد بازديد:158 آخرين تغييرات:98/08/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر