دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

راه غلبه برتحریم، توجه به نخبگان است/باید فضای کسب وکار اصلاح شود

راه غلبه برتحريم، توجه به نخبگان است/بايد فضاي کسب وکار اصلاح شود

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: براي مقابله با دشمنان و تحريم‌ها هيچ راهي جز اعتماد به نوآوران و نخبگان کشورمان نداريم.
مسعود پزشکيان که رياست جلسه علني مجلس را برعهده داشت پس از استماع نظرات مسئولان مختلف درباره دستاوردها و مشکلات شرکت هاي دانش بنيان اظهارداشت: در وهله اول لازم است از اميرحسين قاضي زاده هاشمي و ديگر افرادي که جلسات مرتبط با اين موضوع را پيگيري کرده اند، تشکر کنم.

وي با تأکيد بر اينکه نيروهاي علمي و دانش بنياني که در کشور وجود دارند بايد مورد توجه قرار گيرند، ادامه داد: رئيس دولت، معاون رئيس جمهور و برخي از وزرا بعضا مي گويند که فضاي کسب و کارها مشکل دارد که بايد از آنان پرسيد چه کسي بايد اين فضا را اصلاح کند؟
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: مشکلاتي که در حوزه کسب و کار، تبادلات ارزي، گمرک، ماليات و مجوزهاي سرمايه گذاري وجود دارد، مربوط به دولت است و دولت بايد اين مشکلات را حل کند و مي تواند لوايح دوفوريتي به مجلس ارائه کند تا ما اين مسائل را در اولويت بررسي خود قرار دهيم.
پزشکيان افزود: ما به بحث هسته اي و موشک ها نگاه ويژه اي داشته ايم و اين مسئله باعث شده است که امروز در اين زمينه قدرت خود را به دنيا نشان دهيم و در زمينه هايي همچون ICT و ديگر تکنولوژي‌ها هم بايد مسئولان کشور به جوانان مملکت اعتماد کنند، چراکه اين جوانان مي‌توانند باعث پيشرفت مملکت شوند.
وي با اشاره به اينکه هر پيشنهادي که دولت براي حل مشکلات شرکت‌هاي دانش بنيان و نوآورانه دهد، ما همکاري لازم را با آنان مي‌کنيم، اظهارداشت: ما بايد به جوانانمان اعتماد کنيم و به آنان ميدان دهيم تا بتوانند بسياري از مشکلات کشور را حل و فصل کنند.
پزشکيان گفت: لازم است کارگروهي متشکل از کميسيون هاي مجلس و همچنين بانک مرکزي و وزارتخانه‌هاي اقتصاد، کار، تعاون و رفاه اجتماعي و وزارت صنعت معدن و تجارت تشکيل شود و در اين کارگروه مشکلات مربوط به شرکت هاي دانش بنيان مورد بحث و بررسي قرار گيرد.
نايب رئيس مجلس افزود: ما براي مقابله با آمريکا و تحريم ها هيچ راهي جز اين نداريم که به نوآوران و نخبگان خود توجه کنيم که در اين صورت آمريکا، اروپا و هيچ کشور ديگري نمي توانند ما را زمين‌گير کنند.
وي با بيان اينکه راه نجات مملکت دانش و علم است، خاطرنشان کرد: لازم است که آقاي حينعلي اميري معاون پارلماني رئيس‌جمهور پيام ما را به دولت برساند که ما آماده ايم براي بهبود فضاي کسب و کار، اقدامات لازم را انجام دهيم. 
تعداد بازديد:213 آخرين تغييرات:98/09/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر