چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 11 شوال 1441 - 3 ژوئن 2020
صفحه اصلي/كودك و نوجوان

حضور نوجوانان با شعارهای ویژه در مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی

حضور نوجوانان با شعارهاي ويژه در مراسم تشييع پيکر شهيد سليماني

دبيرکل اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان از حضور نوجوانان دانش آموز در مراسم تشييع پيکر شهيد سپهبد قاسم سليماني در شهرهاي تهران، مشهد و کرمان با برنامه‌اي ويژه خبر داد.
حسين تاريخي دبيرکل اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان در خصوص برنامه‌هاي اين اتحاديه در سطح دانش آموزي به دنبال شهادت شهيد سپهبد قاسم سليماني با تسليت شهادت اين قهرمان ملي گفت: شهيد قاسم سليماني در دوران حيات خود مايه برکت و تربيت غيرمستقيم بسياري از نوجوان کشور بودند. شمار زيادي از دانش آموزان را مي‌ديديم که پيگير مواضع و سخنراني‌هاي سردار بودند فارغ از اينکه آن دانش آموز چه سليقه يا چه سبک زندگي اجتماعي دارد و اين نشان از اين مهم داشت که نوجوانان ما سردار را يک قهرمان ملي و مذهبي مي‌ديدند و در اولويت داشتند. سردار باعث تربيت حماسي دانش آموزان ما بوده است.

وي ادامه داد: بعد از شهادت ايشان از صبح ديروز اين اتفاق باعث شد که کاملاً خودجوش روحيه انتقام جويي که به دنبال ترور ناجوانمردانه ايشان رخ داد، شکل بگيرد که در شکل‌هاي مختلف شاهد آن بوديم. در واقع شهادت اين بزرگ مرد هم درسي براي نوجوانان ما داشت و آن اين بود که مساله حق و باطل و آمريکا ستيزي و بغض و کينه امپرياليسم با جمهوري اسلامي به خوبي برايشان عيان شد.
تاريخي بيان کرد: از همان ساعت اوليه صبح روز گذشته قرارگاه جنبش دانش آموزي شکل داده شده و بيانيه هم آماده شد. اين بيانيه و برنامه‌ها با محوريت «حضرت قاسم ابن الحسن و نوجوان‌هاي کشور» در راه هستند ادامه دارد و در جريان است و پويش محوري با شعار «صف به صف قاسم‌ها، در پي خون خواهي تو» شکل گرفته است و بنرهايي آماده شده که در فضاي مجازي منتشر شده و به مرور انتشار آن گسترش مي‌يابد.
دبيرکل اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان اضافه کرد: دانش آموزان همچنين بنرهاي تبليغاتي آماده کرده اند و تدارک ديده اند تا به شکل ويژه اي در مسير تشييع پيکر شهيد سپهبد سليماني در شهرهاي مشهد، کرمان و تهران حضور داشته باشند. همچنين از امروز بيانيه‌هاي مدرسه‌اي و قرارگاهي نيز منتشر مي‌شود. تصميم ما اين بود که بيانيه‌ها به صورت مدرسه‌اي منتشر شود و هر گروه نوجوانان و انجمن‌هاي مدرسه‌اي بيانيه خود را صادر کنند. در کنار آن هيأت‌هاي دانش آموزي انصارالمهدي در سراسر کشور نيز امشب در هيأت‌هاي عزاداري خود ياد و خاطره اين شهيد را گرامي مي‌دارند. 
تعداد بازديد:363 آخرين تغييرات:98/10/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر