چهارشنبه 14 خرداد 1399 - 11 شوال 1441 - 3 ژوئن 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

۱۵ محقق برگزیده جشنواره خوارزمی تقدیر می شوند

۱۵ محقق برگزيده جشنواره خوارزمي تقدير مي شوند

سي و سومين دوره جشنواره بين المللي خوارزمي با تقدير از ۱۵ برگزيده ايراني و خارجي ۲۸ بهمن ماه برگزار مي شود.
جشنواره بين المللي خوارزمي براي شناسايي و معرفي طرح‌هاي برتر ملي و قدرداني از دانشمندان، پژوهشگران و نوآوراني است که با دانش و نوآفريني‌هاي ذهني و عملي خود دنياي پرتلاطم امروز را به سويي روشن‌تر و امن تر مي‌برند.

اين جشنواره بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در سال ۱۳۶۶ نهادينه شد و اکنون به عنوان باسابقه‌ترين جشنواره علمي جمهوري اسلامي ايران سه دهه افتخارآميز از برگزاري مستمر و موفقيت آميز را پشت سر گذاشته است.
طرح‌هاي ارائه شده بر حسب موضوع در ۱۸ گروه تخصصي به دبيرخانه جشنواره ارسال شد و کارشناسان و اعضاي هيئت علمي طرح‌ها را بر اساس ماهيت و شاخص‌هاي تعريف شده ارزيابي کردند. از اين رو اين طرح‌هاي برتر به هيئت داوران جشنواره بين المللي خوارزمي ارائه شد.
در اين دوره از جشنواره ۲۰۳ طرح داخلي و ۱۲۵ طرح خارجي از ۳۵ کشور جهان براي حضور در اين رقابت ثبت نام کردند. نتيجه فعاليت چند ماهه در ۱۸ گروه تخصصي، ۲۸ طرح از سوي گروه‌هاي تخصصي به هيئت داوران جشنواره شد.
هيئت داوران بعد از جلسه‌هاي متعدد تعداد ۱۰ طرح داخلي، ۴ طرح خارجي و يک طرح ايراني مقيم خارج از کشور را از دانشمندان کشورهاي استراليا، چين و کره جنوبي به عنوان برگزيده سي و سومين جشنواره بين المللي خوارزمي انتخاب کردند.
طرح‌هاي برگزيده سي و سومين جشنواره بين المللي خوارزمي در بخش خارجي و ايراني مقيم خارج در حوزه «تحقيقات بنيادي»، در گروه تخصصي برق و کامپيوتر از استراليا، گروه تخصصي فناوري‌هاي شيميايي و مواد، متالورژي و انرژي‌هاي نو از چين هستند.
همچنين طرح‌هاي برگزيده در بخش «تحقيقات کاربردي» جشنواره در گروه تخصصي برق و کامپيوتر به ايراني مقيم آمريکا و در گروه تخصصي زيست فناوري و علوم پايه پزشکي از کره جنوبي تعلق مي‌گيرد.
همچنين طرح‌هاي برگزيده سي و سومين جشنواره بين المللي خوارزمي در بخش داخلي در حوزه‌هاي «تحقيقات بنيادي»، «تحقيقات کاربردي» و «تحقيقات توسعه اي» در گروه‌هاي تخصصي کشاورزي و منابع طبيعي، برق و کامپيوتر، مکانيک، فناوري‌هاي شيميايي، مهندسي نرم افزار و فناوري اطلاعات، مواد، متالورژي و انرژي‌هاي نو هستند.
عليرضا اللهياري دبير اجرايي سي و سومين جشنواره بين المللي خوارزمي گفت: تاکنون ۳۳ دوره جشنواره بين المللي و ۲۱ دوره جشنواره جوان خوارزمي برگزار شده است.
وي با بيان اينکه در مجموع تاکنون ۵۴ دوره جشنواره خوارزمي در بخش‌هاي جوان و بين المللي برگزار شده است، ادامه داد: تاکنون اطلاعات ۲ هزار نفر از برگزيدگان جشنواره‌ها در اين سامانه به ثبت رسيده است؛ اين اطلاعات شامل اطلاعات هويتي، عناوين طرح‌هاي آنها به صورت انگليسي و فارسي است که در اختيار کليه متقاضيان قرار گرفته است.
دبير اجرايي سي و سومين جشنواره بين المللي خوارزمي با بيان اينکه اين دوره از جشنواره با حضور رئيس جمهور در سالن اجلاس خواهد بود، افزود: از ۱۵ محقق برگزيده سي و سومين جشنواره، روز ۲۸ بهمن تقدير مي‌شود. 
تعداد بازديد:234 آخرين تغييرات:98/11/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر