یکشنبه 11 خرداد 1399 - 8 شوال 1441 - 31 مي 2020
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

آموزش از طریق صدا و سیما در راستای عدالت آموزشی است

آموزش از طريق صدا و سيما در راستاي عدالت آموزشي است

مديرکل دفتر توسعه عدالت آموزشي و آموزش عشاير گفت: ۹۸.۲ درصد مردم کشور به تلويزيون دسترسي دارند و آموزش مکمل از طريق صدا و سيما بهترين راه توسعه عدالت آموزشي در مناطق محروم و روستايي است.
هنوز يک هفته از آغاز پخش برنامه هاي مکمل آموزشي براي جبران آموزش دروس از طريق شبکه آموزش نمي گذرد اما تقريباً تمام مسئولان آموزش و پرورش از اين سخن گفته اند که براي توسعه عدالت آموزشي و دسترسي همه دانش آموزان از تدريس استاندارد اين برنامه ها بعد از رفع بحران شيوع کرونا در کشور و بازگشايي مدارس نيز ادامه پيدا مي کند. حال سوال اين است که چه ميزان عدالت آموزشي مي تواند از طريق اين برنامه ها محقق شود. از آنجايي که بخشي از هدف تحقق عدالت آموزشي دانش آموزان مناطق محروم و روستايي و عشايري هستند، بايد ديد آيا اين دانش آموزان دسترسي کاملي به شبکه آموزش و فرصت مناسبي براي نشستن پاي اين دروس دارند.

محمدرضا سيفي مديرکل دفتر توسعه عدالت آموزشي و آموزش عشاير در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دسترسي دانش آموزان روستايي و عشايري به برنامه هاي آموزش مکمل گفت: دفتر توسعه عدالت آموزشي تابع سياست هاي آموزش و پرورش است. هر اتفاقي که براي هر دانش آموزي در سطح کشور بي افتد براي اين دانش آموزان نيز محقق مي شود.
وي ادامه داد: طبق آماري که ما داريم ۹۸.۲ درصد مردم به شبکه هاي تلويزيوني دسترسي دارند و دسترسي مردم به تلويزيون قطعاً بيش از شبکه هاي مجازي است. مساله اين است که کاري را در آموزش مکمل شروع کرده ايم که يکي از اهدافش روحيه بخشي و اميدآفريني به مردم است که بدانند روند آموزش ادامه دارد و استقبالي که اين دو روز از برنامه ها شده است، بسيار بالاست.

سيفي گفت: ما در دورترين
نقاطي که آنتن دهي موبايل ضعيف است و پوشش تلفني کم است، پوشش تلويزيون را داريم و براي همين اين آموزش مکمل دقيقاً در راستاي عدالت آموزشي است و در دورترين نقاط و محروم ترين روستاها هم دانش آموزان مي توانند از کيفيت بالاي معلم ها و تدريس بهره ببرند. ما در بازديدهاي خود به کپرهايي رفتيم که هيچي امکانات نداشتند اما تلويزيون را داشته اند.
وي در ادامه درباره اطلاع رساني براي مناطق محروم و روستايي و عشايري که بتوانند از برنامه هاي آموزش مکمل بهره ببرند، گفت: ما اطلاع رساني را منطقه به منطقه انجام داده ايم و باز هم ادامه خواهيم داد. بخشي از اطلاع رساني هم توسط خود معلم ها صورت مي گيرد.
وي بيان کرد: در ادامه نقش استان ها نيز در اين برنامه ديده مي شود و در بستر امن فضاي مجازي نيز مدرسه تشکيل خواهد شد ولي فراگيري تلويزيون قطعاً بيشتر است.
مديرکل دفتر توسعه عدالت آموزشي و آموزش عشاير که زير مجموعه آموزش ابتدايي فعاليت مي کند در ادامه با اشاره به اينکه قرار است به مرور ساعات درسي دوره ابتدايي دو برابر شود، گفت: هدف اين است که يک آموزش خانواده محور داشته باشيم. 
تعداد بازديد:353 آخرين تغييرات:98/12/15
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر