پنج شنبه 12 تير 1399 - 10 ذي القعده 1441 - 2 ژولاي 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

دو رکورد نکونام در تیم ملی/ خشن‌ترین ملی پوش تاریخ فوتبال ایران

دو رکورد نکونام در تيم ملي/ خشن‌ترين ملي پوش تاريخ فوتبال ايران

دارنده رکورد بيشترين تعداد بازي ملي، خشن ترين بازيکن ملي ايران از ابتدا تاکنون است.
تيم ملي فوتبال ايران در تاريخ حياتش ۵۵۴ بازي رسمي و غير رسمي دارد و در اين بازي‌ها تعداد زيادي بازيکن به ميدان رفته و کارتهاي زيادي در اين بازي‌ها رد و بدل شده و ملي پوشان زيادي از ايران هم در اين بازي‌ها کارت‌هاي رنگي گرفته اند.

رکورد دريافت بيشترين کارت‌هاي رنگي در بين همه ملي پوشان ايران از سال‌هاي گذشته تاکنون به بازيکني تعلق مي‌گيرد که رکورددار بيشترين تعداد بازي ملي هم مي‌باشد.
جواد نکونام هافبک دفاعي سال‌هاي نه چندان دور تيم ملي که با ۱۵۱ بازي ملي داراي بيشترين تعداد بازي ملي و با ۳۹ گل بعد از علي دايي و کريم باقري سومين گلزن برتر ملي ايران است، با ۲۵ اخطار و يک اخراج، پر کارت ترين بازيکن ملي ايران نيز مي‌باشد که البته با توجه به پست بازي نکونام و تعداد بالاي بازي‌هاي او اين تعداد کارت نمي‌تواند آمار عجيب يا حتي بدي باشد.
بعد از نکونام هم دستيار کنوني وي در تيم فولاد دومين بازيکن پر کارت تيم ملي است. حسين کعبي مدافع راست سابق تيم ملي که ۸۴ بار پيراهن ملي را بر تن کرده، با ۲۴ کارت زرد و يک کارت قرمز دومين بازيکن پر کارت و خشن تيم ملي است. کعبي هشتمين نفر در ليست بازيکنان پر کار تيم ملي است.
در رده سوم پر کارت ترين بازيکنان ملي نيز يک هافبک دفاعي ديگر قرار دارد. اين بازيکن آندرانيک تيموريان است که با ۲۳ کارت زرد و يک کارت قرمز سومين بازيکن پر کارت تيم ملي مي‌باشد. آندو در حالي اين آمار را از خود به جاي گذاشته که با ۱۰۱ بازي ملي ششمين بازيکني است که بيشترين تعداد بازي ملي را دارد. 
تعداد بازديد:233 آخرين تغييرات:99/01/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر